Mobinfo.cz » Gadgets, Tablety

Acer, Lenovo, Sony, Toshiba: záplava tabletů z veletrhu IFA


Na veletrhu IFA 2013 konaném v Berlíně jsme potkali řadu zajímavých tabletů. Mnohé z nich se do Česka vůbec nedostanou, jiné si můžete koupit i u nás. Podívejte se na fotogalerii osmi tabletů a jednoho skvělého klávesnicového krytu.

Acer

Acer měl na stánku hned tři zajímavé tablety. Prvním z nich je Acer Iconia A1, tablet se 7,9″ displejem, čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,2 GHz, 1 GB paměti a operačním systémem Android.

Acer_Iconia_A1

Další zmínku si zaslouží model Acer Iconia B1, který je rovněž vybaven operačním systémem Android. I v tomto případě se setkáte s čtyřjádrovým procesorem na frekvenci 1,2 GHz. Hlavním rozdílem oproti modelu A1 je menší uživatelské úložiště (8 GB namísto 16 GB) a menší displej (7″ místo 7,9″).

Acer_Iconia_W3_2

Do třetici je tu model Acer Iconia W3. Jak už napovídá použití písmene W, operačním systémem je tentokrát Windows 8. Jako procesor byl použit Intel Atom, paměť RAM dosáhla plných 2 GB kapacity. pro uložení vlastních dat pak budete moci využít až 64 GB RAM. Displej má úhlopříčku 8,1″.

Acer_Iconia_W3_1Acer_Iconia_B1

Lenovo

Toto zařízení čínské firmy Lenovo je sice notebook (jmenuje se Lenovo IdeaPad Flex 14 Notebook), je ale zajímavé tím, že ho můžete variabilně přetáčet, takže na první pohled tablet připomíná.

Lenovo_IdeaPad_Flex_Notebook

Sony

Sony Vaio Tap 21 je spíš než tabletem stolním počítačem vestavěném v plochém monitoru. Jeho úhlopříčka činí 21″ a lze k němu připojit třeba myš či klávesnici.

Sony_Vaio_TabletTop_PC_1Sony_Vaio_TabletTop_PC_2

Pokud vám výše uvedené zařízení připadá poněkud velké, sáhněte raději po modelu Sony Vaio Tap 11, jehož úhlopříčka nepřesahuje 11″. Výrobce dokonce uvádí, že se jedná o nejtenčí tablet PC na světě, dodává k němu i magnetickou bezdrátovou klávesnici.

Sony_Vaio_Tap

Toshiba

Toshiba Excite Pro je tablet s 10,1″ displejem, 2 GB paměti a operačním systémem Android. Podporuje bezdrátové sítě Wi-Fi a je vybaven dvěma fotoaparáty – 1,2Mpx webkamerou a 8Mpx hlavním fotoaparátem na zadní straně.

Toshiba_Excite_Pro_1Toshiba_Excite_Pro_2

 

Toshiba Excite Write je desetipalcový (10,1″) tablet s Androidem, 2GB RAM a 32GB uživatelským úložištěm. Jeho hlavní výhodou je pero umožňující jemné kreslení či psaní na displej.

Toshiba_Excite_Write

 

Pokud vám ale zadávání textů perem nevyhovuje, pořiďte si k tabletům Toshiba speciální klávesnicový kryt Toshiba Keyboard Cover. Jak vidíte na přiloženém videu, tablet se do krytu jednoduše zasune, tlačítka na klávesnici pak mají dostatečnou velikost, příjemný zdvih i jistý stisk.

Toshiba_Keyboard_Cover_1Toshiba_Keyboard_Cover_2

Reklama