Mobinfo.cz » Tablety

Aerolinky možná povolí tablety při startu a přistání


Americká asociace FAA silně zvažuje, zda by neměla doporučit svým členům, aby povolili pasažérům používat tablety, notebooky či čtečky Kindle v průběhu startu a přistání letadla. Veškeré činnosti ale budou muset i nadále zůstat offline.

Federal Aviation Administration, FAA, je organizace zřízená americkým ministerstvem dopravy, která má na starosti regulaci leteckého provozu. Po dlouhém zvažování se nyní kloní k závěru, že moderní letadla už jsou natolik dobře izolovaná proti elektromagnetickému rušení, že používání (nevysílajících) elektronických zařízení v průběhu startu či přistání by nemuselo být na závadu.

Pokud příslušnou inovaci schválí, můžeme očekávat, že alespoň při letech na americkém kontinentu budeme moci při startu číst knihy na Kindlu a při přistání sledovat seriál na iPadu. A kdo ví, když s podobným nápadem přijdou v Americe, brzy se jistě objeví i u evropských aerolinek.

Výrobci samozřejmě tento výhled vítají. Amazon se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že již dlouho za své zákazníky bojuje, ve spolupráci s aerolinkami provádí různé testy, jako třeba start letadla plného zapnutých čteček Kindle apod. Obecně se očekává, že nová pravidla vstoupí v platnost začátkem roku 2014, pak ovšem bude záležet na jednotlivých aerolinkách, kdy je zavedou do praxe.

Reklama