Mobinfo.cz » Tablety

Ainol Numy3G Sword: malý, kovový, nadaný [test]


Drobný tablet Ainol se hlásí o pozornost kompaktními rozměry díky menšímu 7palcovému displeji pro snadné přenášení. Ovšem i hardware stojí za to, 4jádra, 1 GB RAM, podpora dual SIM, GPS, bluetooth.

AinolNumy3GSword_11

Ainol Numy3G Sword je pohledný malý bílý tablet, jehož deisgn na zadní straně dolaďuje chladivý matný hliník. Navenek není zřejmé, že v rukou držíte schopného společníka pro hraní her, sledování filmů, surfování i mimo dosah Wi-Fi a rovněž nástroj ke komunikaci a telefonování!

AinolNumy3GSword_1AinolNumy3GSword_8

Tablet se prodává za  3 490 Kč na webu Satomar příjemná to cena, tedy pokud budete akceptovat právě menší displej. Osobně fandím spíše 8 palcům, ale na 7 palců se dá zvyknout. Tablet měří příjemných 190 × 108 × 9 mm, váží 286 g a hravě jej udržíte v jediné ruce. Displej s rozlišením 1 024 × 600 bodů poskytuje solidní obraz, jen to podsvícení mohlo být výraznější. Bez automatické regulace jsem používal stále naplno a i tak na jasném světle toho moc neuvidíte.

AinolNumy3GSword_2AinolNumy3GSword_3AinolNumy3GSword_4AinolNumy3GSword_5

Podání barev je jinak v normě, také reakce na dotýkání. Nad displejem nebdí odolné sklo, nýbrž tvrdší plast. Nad displejem se nachází přední 2Mpx kamera a reproduktor na hovory. Po pravé straně se v bílém moři ztrácejí tlačítka zámku a hlasitosti, nahoře zbývají microUSB a 3,5mm konektory.

AinolNumy3GSword_7AinolNumy3GSword_6

Hrany tabletu nejsou vyloženě zaoblené, ale spíše seřezané, při držení do nijak neobtěžuje. Záda jsou příjemně hrubá díky kartáčovanému hliníku. Určitě nepřehlédnete čočku 5Mpx fotoaparátu a dokonce LED blesk. Také nechybí klasický hlasitý reproduktor pod mřížkou. Logo microSD v rohu jasně indikuje slot na kartu, tu hnedk upovat nemusíte, jelikož má tablet vnitřní 16GB kapacitu.

AinolNumy3GSword_10AinolNumy3GSword_9

Tablet podporuje dual SIM a právě sloty na SIM se schovaly pod bílou krytku spodní části. Tamtéž se nachází hardwarový reset. Na obou kartách můžete být online a surfovat ve 3G sítích, samozřejmostí je telefonování. Jelikož se tablet dá držet v ruce, tak můžete právem budit trochu pozornosti při používání.

AinolNumy3GSword_displej_2AinolNumy3GSword_displej_1AinolNumy3GSword_displej_3

Operační systém Android 4.2.2 přichází v čisté formě s povinnou základní aplikační výbavou. I po instalaci her a aplikací se tablet nezpomalí, naopak drží solidní standard. Spouštět lze filmy, 3D hry typu Real Racing apod. Počítejte s tím, že se záda mohou zahřívat. 5Mpx fotoaparát sice produkuje 720p video, ale jeho kvalita je stejně jako fotografie podprůměrná. Sice umí HDR režim, ale ten tomu moc nepomůže. Pro focení tedy používat v nouzi.

AinolNumy3GSword_displej_4AinolNumy3GSword_displej_5AinolNumy3GSword_displej_6

Používání pro psaní e-mailů, kontrolu sociálních sítí, evidenci v kalendáři a další aktivity se tablet nepochybně hodí. Čtení zpráv ráno u snídaně je skvěle pohodlné, není třeba zapínat notebook nebo počítač. Při chodu aplikací jsem nezaznamenal nějaké sekání, zkrátka tablet vypadá dobře odladěně z výroby bez nutnosti opravných aktualizací.

AinolNumy3GSword_foto_1AinolNumy3GSword_foto_2

HDR režim:

AinolNumy3GSword_foto_3

Foto zblízka:

AinolNumy3GSword_foto_4

Tablet ocení zájemci o malý a levný tablet s kovovou konstrukcí a svižným chodem. Podpora datových SIM je dle mého názoru zbytečně navíc, v dnešní době lze snadno aktivovat hotspot v mobilu a surfovat dále na Wi-Fi. Tablet se odvděčí dobrou výdrží pár dní v pohotovosti, při vytížení, synchronizaci a hraní her je nutné nabíjet každý den.

Reklama