Mobinfo.cz » Tablety

Američtí důchodci vyvinuli tablet RealPad pro seniory


Americké sdružení důchodců vyvinulo vlastní tablet RealPad, který prodává prostřednictvím sítě obchodů Walmart. Za v přepočtu 4 500 Kč si můžete předobjednat osmipalcový tablet s dvoujádrovým procesorem a operačním systémem Android.

Za tabletem RealPad stojí AARP – The American Association od Retired Persons, tedy Americké sdružení osob v důchodě. Jediné, co je upraveno seniorům na míru, je ale velikost ikon v nabídce operačního systému Android 4.4. Jinak se jedná o klasický tablet s mírně podprůměrnou výbavou. Snad jen názorné videonávody k používání tabletů a nepřetržitá telefonická pomoc s jeho ovládáním by se mohly zařadit k seniorským funkcím.

RealPad_1

Úhlopříčka displeje dosáhla hodnoty 7,85″ při rozlišení 1 024 × 768 bodů. O chod systému se stará dvoujádrový procesor Intel s frekvencí 1,2 GHz a 1GB paměť RAM. Dále je v tabletu k dispozici 16 GB místa pro ukládání fotek vnoučat a slot pro karty microSD.

RealPad_2

Tablet podporuje pouze sítě Wi-Fi a je vybaven 5Mpx zadním fotoaparátem a 2Mpx čelní kamerou pro videohovory. Na jedno nabití vydrží až osm hodin. Tablet RealPad je k dispozici v rámci předobjednávek na e-shopu obchodního řetězce Walmart za 189 dolarů, což je po převedení a přičtení daně již zmíněných 4 500 Kč.

Reklama