Mobinfo.cz » Tablety

Apple i v roce 2015 prodá méně iPadů. Leda že…


Další zprávy předpovídají neslavný vývoj firmy Apple. Tento „objevitel“ tabletů letos poprvé prodal méně přístrojů než loni a analytikové očekávají, že příští rok to bude ještě horší. Zastaví americká hvězda pád do hlubin, nebo si znovu prožije svou temnou historii?

Steve Jobs představil iPad v roce 2010. Do té doby neforemná a pro širší publikum nezajímavá technická hračka se tímto okamžikem stala hitem pro široké masy. Od roku 2010 dosud každý rok došlo k výraznému růstu počtu prodaných kusů, a to přinejmenším v dvouciferných hodnotách. Situace se změnila až v roce 2014, kdy se trh pravděpodobně nasytil, a vzrostl o pouhých několik procent (finální výsledky samozřejmě nejsou ještě dopočítány).

V tomto roce také poprvé klesly prodeje Applu, dosud neoddiskutovatelně rostoucí firmě. A bude ještě hůř. Analytici očekávají, že v roce 2015 prodá Apple pouhých 55 milionů iPadů (letos se odhaduje 64,9 milionu). Strmý pád může zastavit jedině uvedení nového produktu Apple iPad Air Pro, o kterém se již delší dobu spekuluje. Apple si sám škodí představováním větších a větších telefonů iPhone, lidé pak zkrátka nepotřebují tablet.

Podobná situace se v historii Applu již jednou vyskytla. Bylo to tehdy, když ze společnosti odešel/byl odejit otec zakladatel Steve Jobs. Po několika letech potácení nad propastí ho akcionáři s velkými prosbami přilákali zpět, aby firmu zachránil. Tehdy se mu to podařilo, tentokrát už bohužel není k dispozici.

Reklama