Mobinfo.cz » Tablety

Apple má obří iPad s tužkou a klávesnicí


Apple představil dva nové iPhony a také takřka 13″ tablet, k němuž můžete připojit klávesnici, nebo mu kreslit po displeji speciální tužkou. Seznamte se s tabletem Apple iPad Pro!

Apple_iPad_Pro_1

Apple představil svůj dosud největší iPad. Jeho displej má úhlopříčku 12,9″ s 5,6 miliony obrazových bodů, samozřejmě v rozlišení Retina, které je příjemné lidskému oku. Takový displej samozřejmě vyžaduje špičkový výkon, takže do svého nového tabletu Apple použil svůj nový procesor A9x, dosud nejvýkonnější, jaký kdy vyrobil. Apple iPad Pro je tak prý srovnatelně výkonný jako nově prodávané počítače.

Apple_iPad_Pro_5Apple_iPad_Pro_6

Rozhodně se nemáme  bát výdrže, na jedno nabití budeme moci s tabletem pracovat až deset hodin v kuse. Z multimediálních funkcí musím vyzvednout čtyři reproduktory rozmístěné okolo displeje. Z datových technologií pak iPad Pro podporuje jednak Wi-Fi, jednak (v některých variantách) také veškeré mobilní sítě až po LTE.

Apple_iPad_Pro_3Apple_iPad_Pro_4

Kromě tabletu představil Apple také dva kousky příslušenství. Jedná se o kryt s mechanickou klávesnicí (Apple Smart Keyboard) za 169 dolarů a tužku (Apple Pencil) pro přesné kreslení po dotykovém displeji za 99 dolarů. Samotná cena iPadu Pro začíná na 799 dolarech a končí na 1 079 dolarech. K cenám je samozřejmě nutno připočíst českou DPH.

Apple_iPad_Pro_2

Reklama