Mobinfo.cz » Tablety

Apple představil dvě novinky: iPad Mini Retina a iPad Air


Apple tento týden představil dva nové modely tabletu iPad. Jednak menší iPad Mini s retina displejem, jednak větší iPad, který nově dostal přídomek Air. Oba mají stejný procesor a už v listopadu by se měly prodávat, a to celosvětově, tedy i v Česku.

Apple_iPad_Mini_Retina_1

Apple iPad Mini má displej s úhlopříčkou 7,9″. Co je zajímavé, na těchto malých rozměrech nabízí stejný počet bodů jako větší iPad Air, konkrétně se jedná o rozlišení 2 048 × 1 536 bodů. Hluboko pod displejem tepe dvoujádrový procesor Apple A7 s frekvencí 1,3 GHz, pro běh operačního systému iOS 7 je k dispozici 1 GB paměti RAM. Pokud vás zajímá prostor pro uložení vašich dat, budete moci vybírat modely s kapacitou paměti 16-128 GB.

Apple_iPad_AirApple_iPad_Air_Mini

Apple iPad Air (dříve jen Apple iPad, novým přídomkem se snaží Apple odkazovat na svůj notebook Air) je po hardwarové stránce v podstatě totožný. Jeho displej má sice 9,7″, pochlubit se ale může stejným rozlišením. Ani procesor nedoznal žádných změn, opět se jedná o 1,3GHz dvoujádro Apple A7. Totožný je také operační systém i varianty s různou kapacitou paměti.

Apple_iPad_Mini_Retina_2

Reklama

Chytré držáky na tablety do auta i jinam zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama