Mobinfo.cz » Aplikace, Gadgets, Tablety

Apple představil nový iOS, na zařízení jsme čekali marně


Apple měl včera svou vývojářskou konferenci WWDC, od které se obecně očekávalo představení iPhone 8 nebo nějakého zajímavého gadgetu (iWatch nebo iGlass). Nic z toho se nestalo, Tim Cook pouze představil nový operační systém iOS 8.

Za celou svou historii prodal Apple 500 milionů telefonů iPhone a 300 milionů dalších iOS zařízení, tedy hudebních přehrávačů iPod Touch a tabletů iPad. Většina z nich dostane někdy na podzim update na novou verzi iOS 8, která obsahuje řadu novinek zejména v oblasti API (rozhraní pro programátory) a nějaké i na straně uživatelské. Ne všechny Apple oznámil, některé si nechává jako překvapení na podzimní akci, nyní nabízí pouze betaverzi pro vývojáře.

iOS8_1

Internetový prohlížeč Safari nabídne prohlížení více stránek v záložkách. Facebook umožní odpovídat na příchozí zprávy rovnou z notifikací. Přibude zajímavá funkce QuickType sloužící k adaptivnímu rychlému psaní. Sama se učí z toho, jaké chyby při psaní textů děláte. Bohužel nejspíš nebude dostupná v českém jazyce.

iOS8_2

Poslední dobou je strašně módní sledovat v mobilním zařízení svůj zdravotní stav. Nový iOS bude umět sledovat počet spálených kalorií, délku spánku, srdeční rytmus a další zdravotní informace. Zda budou k dispozici nějaké měřiče těchto údajů formou externího příslušenství, to zatím není známo.

iOS8_5

Další novinkou je Family Sharing. Libovolně uspořádané rodiny s až šesti členy mohou nově sdílet řadu funkcí jednoho zařízení, například kalendář nebo hudební knihovnu či aplikace. Stejně tak mají sdílenou platební kartu pro nákup dalšího obsahu, samozřejmě hlídanou složitým systémem pravidel a omezení.

iOS8_4

Inovací se dočkal i aplikační obchod App Store, který má nyní záložky, balíčky aplikací a možnost jejich vyzkoušení. Vývojáři ocení službu TextFlight určenou k betatestování, všichni si pak užijeme možnosti instalovat nové widgety, i když zatím jen do notifikační oblasti.

iOS8_3

Celý Keynote si můžete pustit na tomto webu.

Reklama