Mobinfo.cz » Tablety

ASUS má dvouduální tablet: bootuje do Windows nebo Androidu


Nový tablet Asusu je hned dvakrát duální. Podle vašeho přání se totiž může stát tabletem nebo notebookem, dále si můžete zvolit, jestli bude aktuálně používat operační systém Windows nebo raději Android. Že by konečně přišla doba nezávislého hardwaru?

Zázračné zařízení se jmenuje Asus Transformer Book Duet a v základní podobě je to klasický tablet. Dostanete k němu ale dockovací stanici, která obsahuje plnohodnotnou klávesnici a 1TB úložiště pro vaše data. Díky tomu jedním zacvaknutím proměníte tablet na notebook se vším všudy.

Samotný tablet se pak bude prodávat nejspíš ve dvou variantách, obě ovšem s 13,3″ úhlopříčkou. Za 599 dolarů (po přepočtu a přičtení DPH nejspíš 14 000 Kč) získáte přístroj s procesorem Core i3 a displejem, který má rozlišení 1 366 × 768 bodů. Pokud si připlatíte, můžete za 699 dolarů (nejspíš něco kolem 16 000 Kč) pořídit variantu s procesorem Core i7 a displejem s fullHD 1080p rozlišením.

Obě verze mají ovšem speciální tlačítko, kterým můžete přepínat aktuálně běžící operační systém. Na výběr je přitom mezi Androidem 4.2 a Windows 8.1, změna trvá přibližně čtyři sekundy. Jedná se o první vlaštovku, která třeba přinese kýženou změnu, po níž řada uživatelů volá – systémově nezávislý hardware, na nějž si každý může nainstalovat operační systém podle své volby, jako je tomu ve sféře PC.

Asus_Transformer_Book_Duet

Reklama