Mobinfo.cz » Tablety

CES 2014: malá ochutnávka tabletů


Americký veletrh spotřební elektroniky CES už na dveře neklepe, stojí rovnou na prahu a nakukuje dovnitř. Pojďme se na poslední chvíli podívat na dva tablety, jejichž představení se v nejbližších hodinách či dnech očekává.

Již minulý týden jsme vás informovali o tom, že Samsung nejspíš na CESu představí svůj 10,5″ tablet s AMOLED displejem, jehož prostřednictvím chce bojovat proti nadvládě Applu. Podrobnosti najdete v tomto článku. Pozadu ale nezůstanou ani ostatní výrobci.

Na veřejnost pronikly informace o dvou tabletech LG Tab Book s výsuvnou klávesnicí, operačním systémem Windows 8 a 11,6″ dotykovým displejem. Odlišuje je zejména použitý procesor a tudíž i výkon. Další podrobnosti snad zveřejní LG právě na veletrhu CES.

Druhý výrobce, pro Česko nejspíš bohužel nezajímavý, je Polaroid. Dřívější výrobce fotoaparátů se snaží uchytit ve světě tabletů a tři kusy, které připravuje pro CES, vypadají skutečně zajímavě. A to především svou cenou. Ve všech případech se jedná o tablety s operačním systémem Android 4.4 Kit Kat. V názvu mají písmeno Q, ke kterému je připojeno číslo označující velikost displeje v palcích (Q7, Q8 a Q10). Cena se bude pohybovat od 129 do 179 dolarů (po přepočtu a přičtení české DPH cca 3 000 – 4 200 Kč).

Reklama