Mobinfo.cz » Tablety, Top

CES: Samsung představil nové tablety NotePro a TabPro


Samsung představil na veletrhu CES phablet NotePro (12,2″, pero pro přesné psaní S Pen) a trojici tabletů TabPro s různými velikostmi displejů (12,2″, 10,1″ nebo 8,4″). Na náš trh se dostanou během několika týdnů a dokonce s exkluzivním obsahem.

Samsung Galaxy NotePro

Samsung Galaxy NotePro má 12,2″ displej s rozlišením 2 560 × 1 600 bodů. Kromě ovládání prsty můžete použít přibalené S Pen pero, které umožní jemnější ovládání, psaní textu nebo kreslení obrázků. O chod se stará osmijádrový procesor Exynos 5 Octa (1,9GHz čtyřjádro + 1,3GHz čtyřjádro), tak je tomu ovšem jen u 3G verze. Verze s LTE má procesor pouze čtyřjádrový, zato ale s frekvencí 2,3 GHz.

Samsung_Galaxy_NotePro_1 Samsung_Galaxy_NotePro_2

Operační systém Android 4.4 může ke svému běhu využít 3 GB operační paměti RAM. Pro uložení vašich dat je k dispozici podle verze 32 nebo 64 GB paměti rozšiřitelné paměťovou kartou microSD. Jak již bylo zmíněno, k připojení slouží podpora sítí Wi-Fi a buď 3G nebo LTE. Navigační systém GPS ani Glonass nečiní phabletu problémy. Fotoaparát má rozlišení 8 Mpx a je doplněn diodovým bleskem.

Samsung_Galaxy_NotePro_TabPro_1

Samsung Galaxy TabPro 12.2, 10.1 a 8.4

Pokud jste si pročetli informace o Galaxy NotePro, máte rovnou parametry Galaxy TabPro 12.2. Stejný displej, stejný procesor, stejný fotoaparát, stejná kapacita paměti, stejná podpora datových sítí nebo navigačních systémů. Snad jedinou odlišností, kterou jsme při rychlém prvním pohledu odhalili, je absence pera S Pen u TabPro. Jedná se zkrátka o klasický tablet, na kterém můžete sledovat video, prohlížet webové stránky a dělat všechny ty skvělé věci, které tablety umožňují, nedovolí vám ale psát ručně poznámky.

Samsung_Galaxy_TabPro_122_1 Samsung_Galaxy_TabPro_122_2

Galaxy TabPro 10.1 se přeci jen odlišuje trochu více. Už velikostí displeje, jehož úhlopříčka se zmenšila na 10,1″, ovšem při zachování stejného rozlišení. Stejný zůstal i procesor, fotoaparát, operační systém a další parametry. K mírné změně došlo v kapacitě paměti RAM. Ta se snížila na 2 GB místo tří a obdobně velikost uživatelského úložiště poklesla na 16 či 32 GB dle verze, ovšem možnost rozšíření paměťovou kartou zůstala zachována.

Samsung_Galaxy_TabPro_101_1 Samsung_Galaxy_TabPro_101_2

Ještě výraznějších změn se pak dočkáte u nejmenšího z představené řady. Samsung Galaxy TabPro 8.4 má, jak ostatně název naznačuje, displej velikosti 8,4″. I v tomto případě ale zůstalo zachováno rozlišení 2 560 × 1 600 bodů. Procesor má čtyři jádra s frekvencí 2,3 GHz, paměť RAM pak kapacitu 2 GB. To vše by mělo na běh systému Android 4.4. Kit Kat více než dostačovat. Zachovány zůstaly dvě paměťově odlišní varianty 16 a 32 GB, stejně tak podpora paměťových karet.

Samsung_Galaxy_TabPro_84_1 Samsung_Galaxy_TabPro_84_2

Prémiový obsah v ceně

Majitelé Samsung Galaxy NotePro a TabPro získají bonus v hodnotě přibližně 700 dolarů v podobě předplatného novin, časopisů či prémiových služeb a aplikací jako jsou Bitcasa, Bloomberg Businessweek+, Blurb, Cisco WebEx Meetings, Dropbox, Easilydo Pro for Tablet, Evernote, Hancom Office for Android PC, LinkedIn, LIVESPORT.TV, NY Times for Android, Oxford Advanced Learner’s A-Z a Sketchbook For GALAXY (obsah se může lišit dle jednotlivých regionů). Mimo to se majitelé mohou těšit i na nabídku lokálního obsahu určeného pro uživatele z České republiky a Slovenska. Dostupnost konkrétního obsahu bude potvrzena při uvedení přístrojů na domácí trh. Připomínáme, že v Česku spolupracuje Samsung s vydavatelstvím Ringier.

Samsung_Galaxy_NotePro_TabPro_2 Samsung_Galaxy_NotePro_TabPro_3

Samsung Galaxy NotePro a série tabletů TabPro bude celosvětově dostupná v prvním kvartálu 2014. Na trhu v České republice by se měl nejprve objevit Galaxy NotePro (12.2) v 32GB verzi, a to na přelomu ledna a února. V polovině března pak bude následovat osmipalcový TabPro (16 GB).

Reklama