Mobinfo.cz » Tablety

Compaan: holandský tablet pro seniory


Asi každý už dnes párkrát slyšel o mobilních telefonech pro seniory, kteří mají přeci jen poněkud specifické nároky. Nyní se ale objevil i tablet upravená speciálně pro tuto věkovou skupinu obyvatel. Podívejte se.

Tablet má na svědomí holandská firma Compaan. Už při návrhu myslela na obvyklé požadavky starších osob. Předně je tablet vyveden v dřevěném provedení. Pokud jste někdy u své babičky viděli staré rádio nebo televizi, je vám jasné, že tento design do seniorského interiéru více než zapadne. Zadní strana je pogumovaná a vůbec má celý přístroj mírně zvýšenou odolnost, takže snese občasné vypadnutí z ruky.

Compaan_tablet

Co se týká funkcí, je ovládání převedeno na velká tlačítka, na něž se senior snadno strefí. Výrobce počítal i s tím, že ne všichni starší spoluobčané si s výpočetní technikou skvěle rozumí, takže přidal několik zjednodušujících aplikací, například telefonování jediným tlačítkem.

Tablet dokáže také seniorům připomenout, že je čas vzít si prášek nebo změřit hladinu krevního tlaku či cukru. Obsahuje řadu videí pro cvičení, nějaké ty hry na trénink paměti a motorických schopností. Doufejme, že se výrobci seniorských telefonů brzy poučí a začnou i na český trh uvádět seniorské tablety.

Reklama