Mobinfo.cz » Tablety

Další odolný do party: Panasonic Toughpad FZ-B2 [preview]


Panasonic představil nový tablet se zvýšenou odolností, tentokrát s operačním systémem Android. Vydrží opravdu hodně, jak v oblasti pádů, tak vody či prachu nebo i zvýšených teplot. To je ale vykoupeno podstatně vyšší cenou.

Panasonic Toughpad FZ-B2 má sedmipalcový displej, operační systém Android a je vybaven procesorem Intel Celeron N2930 (čtyřjádrový s 1,83 GHz až 2,16 GHz) a operační pamětí o kapacitě 2 GB. Dalších 32 GB je k dispozici pro uložení vašich vlastních dat, která ovšem můžete nahrát i na microSD kartu. Zadní stranu zdobí 5Mpx fotoaparát, vpředu najdete kameru pro videohovory vybavenou stereo mikrofonem.

Panasonic_Toughpad_FZ-B2_1Panasonic_Toughpad_FZ-B2_3

Pro připojení k internetu poslouží bezdrátové sítě Wi-Fi. Při běžných činnostech se Toughpad snaží šetřit energií, jak jen to jde. Například díky čidlu okolního osvětlení tlumí jas displeje, takže ve výsledku vydrží na jedno dobití až sedm hodin. Za provozu vyměnitelná baterie se dobije „z nuly na sto“ za pouhé 2,5 hodiny.

Panasonic_Toughpad_FZ-B2_2Panasonic_Toughpad_FZ-B2_4

Toughpad FZ-B2 prošel testy pádu z výšky 150 cm a disponuje stupněm krytí proti průniku prachu a vody IP65. Je schopen provozu při teplotách od -10 °C do +50 °C. Samozřejmostí je odolný displej a již zmíněná možnost výměny baterie za chodu. Navíc k Toughpadu FZ-B2 můžete připojit libovolné příslušenství pro nedávno představené modely FZ-M1 a FZ-M1 Value, které jsou ovšem vybaveny systémem Windows 8.1.

Panasonic_Toughpad_FZ-B2_5

Předpokládaná cena tabletu Toughpad FZ-B2 se pohybuje okolo 799 eur, což v přepočtu na koruny a po přidání DPH činí asi 27 tisíc korun. Tablet se objeví na trhu nejspíš už v prosinci.

 

Reklama