Mobinfo.cz » Tablety

Deloitte předpovídá: phabletů se prodá víc než tabletů


Analytická společnost Deloitte vydala své předpovědi pro rok 2014. Mezi ty nejzajímavější patří očekávaný rozmach wearable příslušenství a fakt, že prodeje velkých telefonů zvaných phablety překonají prodej klasických tabletů.

Wearable, tzn. nositelného příslušenství, se podle odhadů Deloitte prodá v roce 2014 více než 10 milionů kusů v celkové hodnotě tři miliardy dolarů, přičemž nejvýnosnější budou brýle. Těch si koupíme asi čtyři miliony, další čtyři miliony pak připadají na fitness náramky a pouhé dva miliony na chytré hodinky všeho druhu. Průměrná cena brýlí by se měla pohybovat okolo 500 dolarů, fitness náramek by nás měl stát asi 160 dolarů a hodinky přibližně 200 dolarů.

Dalším trendem je rostoucí obliba malých tabletů, o tom jsme vás ostatně již několikrát informovali. Deloitte očekává, že na konci roku bude mezi lidmi 165 milionů tabletů s displeji menšími než 9 palců a 160 milionů tabletů větších. S tím souvisí i očekávaný rozmach phabletů, za něž Deloitte považuje přístroje s displejem v rozmezí 5 a 6,9″. Očekává přitom, že prodej phabletů bude v roce 2014 představovat čtvrtinu všech prodaných chytrých telefonů, tj. 300 milionů kusů. Jedná se dvojnásobný počte oproti roku 2013 a desetinásobek ve srovnání s rokem 2012. Po raketovém růstu by prodej phabletů mohl v roce 2014 dosáhnout svého vrcholu vzhledem k tomu, že pouze malé množství uživatelů chytrých telefonů (byť početně zastoupené) bude ochotno pracovat s tak relativně rozměrným zařízením, jakým je phablet.

Z dalších předpovědí je zajímavý odstup mezi SMS zprávami poslanými přes různé aplikace (jako třeba WhatsApp) a klasickými SMS – zprávy přes aplikace budou prý dvakrát častější. Dále lze podle Deloitte očekávat, že i starší generace začne objevovat výhody smartphonu (případně jim operátor jiný telefon neprodá), i když 70% penetrace, jaká je běžná mezi mladými, dosažena nebude.

 

Reklama