Mobinfo.cz » Tablety

Gartner tvrdí, že v roce 2015 poprvé zvítězí tablety nad PC


Analytická společnost Gartner vydala zajímavou předpověď pro rok 2015. Tvrdí v ní, že právě v tomto roce dojde ke zlomu, a počet vyrobených tabletů poprvé v historii překoná počet vyrobených počítačů. A vysvětluje také, jaké to má důvody.

Počet vyrobených tabletů samozřejmě roste stále, i když relativně krátkou dobu – Steve Jobs představil první ipad až v roce 2010. Pokud se podíváme na rok 2013, v tom se prodalo 207 milionů tabletů, ale 318 milionů počítačů. Pro rok 2014 očekává Gartner 256 milionů tabletů a 317 milionů počítačů, no a konečně v roce 2015 odhadují analytici prodej 321 milionů tabletů a 308 milionů počítačů.

Důvod je podle Gartneru jasný, konec podpory Windows XP ze strany Microsoftu. Až dosud totiž v domácnostech přežívala celá řada počítačů pro brouzdání na internetu nebo sledování videí, jejichž majitelé neměli potřebu investovat do výkonnějšího hardwaru ani nového softwaru. Teď jim všichni říkají, že další používání Windows XP může být potenciálně nebezpečné, což je donutí zamyslet se a koupit „něco nového“. No a to „něco“ už ve velké míře nebude počítač, ale právě tablet, který nároky kladené na starší hardware snadno uspokojí.

Reklama