Mobinfo.cz » Tablety

Google si dupnul: Samsung omezí úpravy Androidu


Jak praví oficiální informace, společnosti Samsung a Google se dohodly, že Samsung mírně omezí svou customizaci operačního systému Android. Googlu se nelíbilo rozhraní Magazine UX ukázané na nových tabletech řady NotePro a TabPro.

Google považuje zcela odlišnou hlavní obrazovku za příliš velký zásah do svých představ o podobě operačního systému Android. Podle Googlu by měl totiž být přístroj s Androidem ovládán ikonami a nikoliv dlaždicemi. Samsung se také zavázal nedublovat svými Huby nabídku, která je standardní součástí Androidu.

Hodně se spekuluje o tom, co za to dostal jihokorejský výrobce výměnou. Přeci jen, prodává absolutní většinu zařízení s Androidem, což mu dává jistou vyjednávací pozici. Zahraniční média notně spekulují, že odměnou byl nedávno oznámený převod Motoroly ze stáje Googlu; toto úzké propojení bylo nepochybně trnem v oku všem výrobcům mobilů a tabletů s Androidem.

Na obran Googlu je nutno říci, že je jediným „správcem ekosystému“, který vůbec nějaké úpravy povoluje. Apple si u svého iOS nevpustí do rybníčku ani žádného jiného výrobce. Microsoft sice jiné výrobce povoluje (i když kromě Nokie se zatím nikdo příliš nesnaží, a Nokia už se skoro rovná Microsoft), úpravy jsou ale také zakázány.

Reklama