Mobinfo.cz » Gadgets

Hodinky Samsung Galaxy Gear naživo


Na veletrhu IFA jsme si vyzkoušeli dlouho očekávané hodinky Samsung Galaxy Gear naživo. Jedna z prvních reakcí byla – takové digitálky jsem měl v devadesátých letech, jen měly kalkulačku. Nakonec nás ale novinka docela uchvátila, podívejte se na fotky a video.

Samsung představil své hodinky Samsung Galaxy Gear na speciální akci konané v předvečer berlínského veletrhu IFA. Na stejné akci byl představen také Galaxy Note 3 a Galaxy Note 10.1 verze 2014. Živé fotky zbylých dvou zařízení vám přineseme v průběhu týdne, dnes se zaměříme jen na hodinky Gear.

DSC_0037DSC_0070

Hodinky se budou prodávat v řadě barevných variant. Samotné tělo přístroje je ale velmi podobné bez ohledu na to, kterou barvu zvolíte, hlavní odlišnost je v barvě pásku a lemu okolo displeje. Na níže uvedených fotkách můžete porovnat černou a oranžovou variantu.

DSC_0055DSC_0160

Na řemínku jsou zajímavé hned dvě věci. Jedna strana je vyhrazena čočce špionážního fotoaparátu, díky kterému se můžete cítit jako James Bond. Jen musíte nenápadně otáčet rukou, aby si každý hned nevšiml, že ho fotíte. Na zapínací sponě (mimochodem designované spíše pro útlou asijskou ručku než hnátu švédského dřevorubce) je pak umístěn mikrofon, abyste mohli do hodinek mluvit jako Michael Knight, když přivolával svůj inteligentní automobil.

DSC_0060DSC_0063

Na boku hodinek pak najdete tlačítko, kterým probudíte k životu OLED displej. Ten se sice na první pohled tváří monochromaticky, při bližším zkoumání ale zjistíte, že barvy zobrazit umí a docela dobře. Samotný displej je dotykový, kromě jediného tlačítka na boku nenajdete na hodinkách jiné ovládací prvky.

DSC_0161DSC_0166

Jakmile pochopíte systém ovládání, je práce s hodinkami hračkou. Tažení jedním směrem vyvolá vytáčecí klávesnici, tažení opačným směrem pak aktivuje špiónský 1,9Mpx fotoaparát. Mezi položkami nabídek přecházíte tažením prstu do strany, směr nahoru pak vyskočí o úroveň výše.

DSC_0167DSC_0075

Hodinky Samsung Galaxy Gear by se měly objevit na trhu v průběhu několika týdnů, již dnes je můžete na řadě českých eshopů předobjednat za cenu pod 9 000 Kč.

Reklama