Mobinfo.cz » Tablety

HTC se nejspíš vrátí do světa tabletů


Týden před veletrhem IFA se s různými leaky a rumoury roztrhl pytel. Všichni se dohadují, co přesně příští týden v Berlíně výrobci představí. Jedním z často opakovaných odhadů je tablet od HTC, který už prošel oficiální certifikací telekomunikačních úřadů.

HTC postupně opustilo všechny své vedlejší byznysy. Po dvou velmi slibných modelech (8X a 8S) přestalo vyrábět telefony s Windows Phone. Před několika lety opustilo trh s tablety. Nyní se soustředí výhradně na smartphony s Androidem (doplněným o řadu proprietárních funkcí a nadstaveb, které se buď zamilujete, nebo budete z hloubi srdce nesnášet). Aktuálně to ale vypadá, že přinejmenším k tabletům se asijský výrobce brzy vrátí.

Tablet s kódovým označením Flounder (Platýz) totiž prošel certifikačním procesem Wi-Fi Alliance. Jediné, co vím s naprostou jistotou, je tedy to, že tablet od HTC existuje a bude uveden na trh. Certifikací prošla verze s Wi-Fi a verze s Wi-Fi+LTE, obě s operačním systémem Android. Kdy se objeví na trhu a jaké budou jeho další parametry, to je zatím ve fázi odhadů.

Reklama