Mobinfo.cz » Tablety, Top

Jako vodní hladina: Samsung Galaxy Tab S3 [recenze]


Samsung Galaxy Tab S3 je desetipalcový tablet s dvoujádrovým procesorem, který seženete ve variantě pro LTE i pro sítě Wi-Fi. Jeho základní charakteristikou je lesklý povrch, který sice vypadá stylově, snadno se ale špiní.

Díky displeji s úhlopříčkou 9,7″ má tablet poměrně velké rozměry – 237 × 169 × 6 mm při hmotnosti 434 g (pro LTE) resp. 429 g (pro Wi-Fi). Rozhodně to není lehký drobek, který by se vměstnal do dámské kabelky nebo pánské náprsní kapsy, a posloužil jako trochu větší přístroj pro internetové brouzdání na cestách. Jeho uplatnění bych hledal spíše ve stacionární poloze – doma či v kanceláři pro pohodlné prohlížení videí nebo jako náhrada notebooku.

Čelní strana je z velké části vyhrazena displeji, i když do moderních bezrámečků má ještě daleko. Nad displejem (posuzován při natočení tabletu na výšku) je asi 2cm široký proužek ozdobený logem Samsungu a čočkou čelní kamery. Pod ním jsou v podobně širokém pruhu dvě senzorická tlačítka, která umožňují přepínat mezi naposledy použitými aplikacemi, nebo se vrátit o úroveň zpět. Hlavní tlačítko Home je hardwarové, oválné a snadno nahmatatelné. Po levé a pravé straně displeje je rámeček asi poloviční, neobsahuje žádné ovládací prvky.

Horní okraj tabletu, opět hovořím o poloze svislé, je relativně prázdný, zato na okraji spodním najdete micro USB-C konektor a konektor jack pro připojení 3,5mm tlačítek. Levý bok obsahuje kontakty umožňující vsunutí tabletu do dockovací stanice, zatímco na pravém boku najdete vypínací tlačítko, poněkud nešťastně slité dvojtlačítko pro ovládání hlasitosti, a šuplík pro vložení microSD karty.

Leskne se, až odráží měsíc

Kámenem úrazu bude pro mnohé zadní strana tabletu. Najdete na ní stříbrně vyvedené logo Samsungu, čočku fotoaparátu doplněnou bleskem, a jinak nic. Odhadem 95 % plochy je tvořeno lesklým materiálem, který nejen že zrcadlí veškeré okolní dění, ale také je neúnavným lapačem všemožných otisků a otěrů. Jak bude váš tablet vypadat po pár hodinách sledování seriálu nebo čtení knihy, si asi dokážete představit sami.

Ve standardním balení najdete kromě samotného tabletu také kabel pro spojení USB a micro USB-C, k němu samozřejmě síťový adaptér. Pak už jen stručný manuál a pero S-Pen umožňující jemné ovládání displeje, který ale samozřejmě bez problémů reaguje i na vaše prsty.

Po funkční stránce je tablet vybaven operačním systémem Android, o jehož plynulý chod se stará čtyřjádrový procesor se dvěma jádry taktovanými na 2,15 GHz dvěma jádry taktovanými na 1,6 GHz. To doplňuje 4GB operační paměť. Do interního úložiště vměstnáte v pohodě 32 GB dat, další pak přidáte vložením paměťové karty.

S daty nebo s Wi-Fi?

Varianta LTE podporuje veškeré datové sítě od GPRS až po LTE, samozřejmě nezapomíná ani na Wi-Fi. Varianta bez LTE logicky podporuje pouze Wi-Fi, takže ušetříte za datové přenosy, na druhou stranu ale nebudete moci s tabletem vyjíždět mimo civilizaci. V každém případě si nechte ostřihnout SIMku na velikost nano.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx, a jak už bylo řečeno, je doplněn bleskem. Čelní kamerka má obstojných 5 Mpx, což v pohodě stačí pro video hovory i případná selfíčka.

Samsung Galaxy Tab S3 je dostatečně výkonný tablet s velkým displejem a kvalitním fotoaaparátem. Na mobilnosti mu ubírají velké rozměry, doma nebo v kanceláři ale naopak bez problémů nahradí notebooku.

Reklama