Mobinfo.cz » Tablety

Jaký tablet pro dítě? Výrobci na nejmenší nezapomínají


Děti mají tablety rády, intuitivně je umí ovládat, líbí se jim interaktivita, barevné obrázky i zábavné zvuky. Abyste jim nemuseli půjčovat svůj pracovní nástroj, je lepší zakoupit tablet speciální, dětský. Připravili jsme pro vás několik tipů.

Pro začátek upřesníme, o kterých dětech vlastně mluvíme. Následující tipy se týkají nanejvýš dětí mladšího školního věku, tzn.od narození maximálně do 3.-4. třídy. Starší školáci už barevným tabletem „pro mrňata“ pohrdnou, navíc ho objektivně k ničemu nepotřebují. Jim už můžete pořídit normální tablet, bez problémů s ním zvládnou pracovat.

Co ale pořídit menším dětem? Jejich tablet by měl být co nejsnadněji ovladatelný. Zejména hodně malé děti neumí číst a musí se orientovat podle ikonek. Pokud bude mít tablet kromě Androidu ještě nějakou grafickou nadstavbu s velkými ikonami sloužícími ke spuštění nejčastějších funkcí, budou děti určitě nadšené.

Dalším požadavkem je zvýšená odolnost. Opět se jedná zejména o nejmenší děti, kterým přeci jen občas tablet vypadne z ručiček na zem (byť ne z velké výšky), případně kreativně rozmažou po displeji přesnídávku. Odolnost proti nárazům, pádům a vlhkosti je tudíž nezbytností.

Samozřejmým předpokladem je relativně nízká cena. Děti z tabletu rychle vyrostou a pokud neplánujete mít tolik dětí jako Marie Terezie, nejspíš byste dětský tablet příliš nevyužili. Nemluvím ani o tom, že životnost dětských tabletů je, vzhledem k poněkud drsnějšímu zacházení zmíněném v předchozím odstavci, poněkud kratší.

Samsung Galaxy Tab 3 Kids

Samsung_Galaxy_Tab3_Kids_1

Rolls Roycem mezi dětskými tablety je bezpochyby Samsung Galaxy Tab 3 ve variantě Kids. Za tablet největšího výrobce si sice něco připlatíte, kvalita provedení a hlavně inženýři, kteří při návrhu přemýšlejí, vám budou odměnou. Samsung Galaxy Tab 3 Kids má 7″ displej, 8 GB uživatelského úložiště a Android 4.1.

Samsung Galaxy Tab SM-T2105GYAXEZ lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sencor Elements 8 4 Kids/Hello Kitty

Sencor_Element_8_4KIDS

Na dětské tablety se specializuje i firma Sencor, má v nabídce hned několik variant s různým designem. Hardwarově se jedná o 8″ tablet s 16 GB uživatelského úložiště, operační pamětí 1 GB a operačním systémem Android. A pozor, rodiče mají možnost omezit používání tabletu jen na určitou denní dobu, případně omezit některé funkce (za tuto větu mě asi budou všechny děti nesnášet).

Sencor Element 8 Hello Kitty lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Lenco Kidztab 70

Posledním dětským tabletem, který vám dnes představíme, je sedmipalcový Lenco Kidztab 70. Jeho displej je sedmipalcový, má dvoujádrový procesor a půl gigabajtu operační paměti RAM. Pro uložení uživatelských dat je k dispozici 4GB úložiště. Dětem si jistě bude líbit veselý ochranný obal s pohádkovým motivem, který lze ovšem snadno sundat.

Lenco Kidztab 70 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama