Mobinfo.cz » Tablety

Ještě větší ph/tablety


Analytikové se shodují: tablety i phablety se budou i nadále zvětšovat. Stále se totiž musí vůči sobě vymezovat a navíc se odlišit od běžných smartphonů. Asi bychom si tedy všichni měli pořídit větší kapsy a větší tašky, ty současné přestanou brzy stačit.

Nokia představila minulý týden dva telefony s displejem 6″. A rozhodně není jediná, kdo se do podobných velikostí pouští. Mobil už dávno není zařízení k telefonování, mnohem více dnes připomíná malý tablet, na němž můžete sledovat videa, číst knihy nebo prohlížet webové stránky. Není divu, že se pro tuto novou skupinu zařízení vžilo označení phablet, česky snad tabletofoun.

Nokia_Lumia_1520_6

Jak postupně roste velikost displejů u mobilních telefonů (pardon, phabletů), začínají pomalu dohánět malé tablety a hrozí, že s tímto druhem zařízení co nevidět splynou. Jaký je rozdíl mezi telefonem, který má displej s úhlopříčkou řekněme 6,5″, a tabletem, který má úhlopříčku 6,9″? Příliš velký už ne, viďte.

Nokia_Lumia_1320

To ovšem znamená, že tablety, pokud si chtějí toto označení zachovat, se musí pokusit telefonům utéct. Vše si tak můžete představit jako závod se dvěma běžci. Na jedné straně se zvyšují velikosti phabletů tak, že už se nevejdou do kapsy i kalhot a pro jejich držení budete brzy potřebovat pořádné bicepsy. Na druhé straně se ještě větším tempem zvyšují velikosti tabletů. Kromě toho, že se brzy nevejdou do běžně velkých tašek, se výrazně snižuje jejich přenositelnost a budou brzy sloužit jako nehybná náhrada stolních počítačů.

Reklama

Chytré držáky na tablety do auta i jinam zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama