Mobinfo.cz » Tablety

Když prsty nestačí: Asus VivoTab Note 8 [preview]


Asus představil na veletrhu CES osmipalcový tablet VivoTab Note 8 s výkonným čtyřjádrovým procesorem a operačním systémem Windows 8.1, který je navíc vybaven perem Wacom pro přesnější psaní a kreslení přímo na displej.

Základem tabletu Asus VivoTab Note 8 je čtyřjádrový procesor Intel Atom Z37 doplněný 2GB operační pamětí RAM. Paměť určená systému samozřejmě uživatele zajímat nemusí, pro něj je důležitější, kolik prostoru má na vlastní data. VivoTab Note 8 mui v tomto směru vyjde vstříc – uživatelské úložiště má v různých verzích až 64 GB a dalších 64 GB můžete mít uloženo na paměťové kartě microSD.

Asus_VivoTab_Note_8_1

Jak již bylo řečeno, jako operační systém byla použita Windows ve verzi 8.1. Protože Asus profiluje tento tablet jako studentský, přidává kancelářský balík Microsoft Office Home and Student, který zahrnuje aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Mimochodem, tablet váží pouhých 380 g, takže se bez problémů vejde do každé školní brašny, aniž by přetížil studentova nebohá záda.

Asus_VivoTab_Note_8_2

Hlavní odlišností od jiných tabletů je ale přítomnost pera pro jemné dotykové ovládání. Tím se hodně chlubí přístroje řady Note od Samsungu, Asus jim chce tedy zdatně konkurovat. Pero Wacom slouží k tomu, abyste si mohli po displeji čmárat. Jeho hrot je podstatně tenčí než vaše prsty, takže můžete udělat jemnou čáru, napsat si ručně poznámku, něco zakroužkovat, nakreslit… Výrobce tvrdí, že pero dokáže rozlišit více než tisíc úrovní tlaku, psaní by tak mělo být velmi přirozené.

Asus_VivoTab_Note_8_3

Reklama