Mobinfo.cz » Tablety

Který tablet je nejodolnější? Podívejte se!


Jak ukazují statistiky prodejů, tablet nám vydrží v průměru déle než čtyři roky. Za tu dobu ale i těm nejpečlivějším občas spadne na zem nebo se dostane do styku s vodou. Který tablet vybrat, aby přežil bez úhony? Podívejte se na velký test odolnosti!

Britská společnost Square Trade provedla praktický test odolnosti deseti tabletů, které byly pro britský trh v uplynulém roce nejdůležitější. Většinu z nich najdeme i na českém trhu, takže výsledky budou určitě zajímat i vás. Při testování byl tablet shozen z přesně stanovené výšky na zem a také namočen do vody.

Kromě toho testovali výzkumníci také odolnost jednotlivých částí přístroje a také snadnost, s jakou tablet sklouzne například ze stolu. Výsledky asi nikoho nepřekvapí. Čím má tablet menší tělo (a menší displej), tím je odolnější. Nejhůře jsou na tom velké dvanáctipalcové tablety, které se při pádu poroučí do křemíkového nebe. Malé kompaktní přístroje pád přežijí většinou bez úhony a příslovečný vaz jim může zlomit nanejvýš voda.

odolnost

Podle testujících je nejzajímavější umístění produktů Apple až uprostřed žebříčku. Pokud se podobným způsobem testují mobilní telefony, zaujímá iPhone většinou čelní místa. Mě osobně překvapuje umístění tabletu Sony Xperia Z3, který se na trhu profiluje jako odolný. Hodně bodů ztratil na kluzkosti zadního skluzu a malé výdrží displeje. Škoda.

Reklama