Mobinfo.cz » Nezařazené

Který z mobilních operátorů nabízí nejlevnější volání pro čtyřčlennou domácnost?


Výdaj za telefon tvoří v rodinných nákladech významnou položku. I přes urputnou snahu mnohdy ale nejde snížit. Tři tisíce korun čtyřčlenná domácnost provolá během měsíce jak nic. Co takhle ale zkusit rodinný tarif, se kterým ušetříte i stovky měsíčně?

usetreno_pr_4

Výhodný rodinný tarif nelze sjednat u všech třech velkých mobilních operátorů. Znáte aktuální nabídku velké trojky?

U Vodafone zaplatíte 375 Kč za jednoho člena rodiny

Klasický rodinný tarif nabízí pouze mobilní operátor Vodafone. Ten umožňuje volat, psát a využívat mobilní data čtyřčlenné rodině za 1 499 Kč. Tarif nabízí neomezené volání a zasílání SMS do všech sítí a mobilní data 2 GB. Nad rámec paušálu si připlatíte pouze 4,54 Kč za zaslání každé MMS.

S Rodinným tarifem Red+ zákazník získá celkem čtyři neomezené tarify. Třetí a čtvrté číslo může patřit osobám mladším 18 let nebo naopak starším 60 let. V případě využití tarifu čtyřčlennou rodinou zaplatí každý člen 374,74 Kč, pro tříčlennou rodinu vychází tarif na 499,67 Kč na jednu osobu. Z velké trojky mobilních operátorů představuje Vodafone tarif Red+ nejvýhodnější nabídku.

U T-mobile si připravte za čtyřčlennou rodinu 2 996 Kč

Rodinný tarif v portfoliu T-mobile nenajdete, a to i přestože operátor nabízí výběr z mnoha tarifů. Rodinám umožňuje kombinaci neomezených paušálů v cenové relaci od 349 Kč do 1 499 Kč.

Pokud by měla čtyřčlenná rodina zájem o tarif s podobnými podmínkami, jako nabízí Rodinný tarif Red+ od Vodafone, zaplatila by 2 996 Kč. Datové služby by však dosahovaly pouze 1,5 GB a cena jedné MMS by byla 4,90 Kč. Rodina by za paušál S námi v sítích+  pro jednoho člena zaplatila 749 Kč.

T-Mobile nabízí i speciální studentský tarif. Pokud by proto rodina nelpěla na neomezeném volání do všech sítí, mohli by někteří členové získat levnější služby. Nejlevnější paušál od T-mobile je S námi v sítích, který stojí 349 Kč měsíčně. Tarif však nabízí pouze neomezené volání do vlastní sítě. Volání do ostatních sítí stojí 3,50 Kč a navyšuje fixní cenu paušálu.

U O2 zaplatíte za rodinné neomezené volání nejvíce

U O2 najdete jen neomezené tarify a tarify pro studenty. Opět je tak ale možné ze stálé nabídky vybrat paušály pro celou rodinu.

Tarify jsou nabízeny v cenovém rozmezí od 299 Kč do 1 119 Kč. Pokud by měla čtyřčlenná rodina zájem o neomezené volání a zasílání SMS do všech sítí a o mobilní data 2 GB, pak by musela sáhnout po tarifu FREE EVROPA. Měsíčně by ale pro čtyři lidi výdaje za mobilní služby vyšly na 4 476 Kč. Na druhou stranu v rámci paušálu FREE EVROPA by každý člen získal i 300 minut na volání v zahraničí. Jiný tarif od O2 nenabízí neomezené volání do všech sítí.

Levnější alternativou od mobilního operátora je paušál FREE O2 PLUS za 499 Kč. Do ostatních sítí je však možné provolat maximálně 120 minut a mobilní data jsou pouze ve výši 200 MB.

Reklama