Mobinfo.cz » Tablety

Levný, malý, jednoduchý: Samsung Galaxy Tab 3 Lite [preview]


Samsung začne příští týden v Česku prodávat levný sedmipalcový tablet Samsung Galaxy Tab 3 Lit. Uvedený přístroj má sedmipalcový displej a dvoujádrový procesor. Uživatelské prostředí odpovídá operačnímu systému Android se všemožnými Samsung aplikacemi.

Samsung Galaxy Tab 3 Lite se bude prodávat ve dvou variantách lišících se podporou síťového připojení. levnější verze Wi-Fi bude stát 3 999 Kč a na českém trhu se objeví do konce ledna. Druhá verze zvládá také 3G a 2G sítě, její cena a dostupnost zatím nebyly oficiálně oznámeny.

Samsung_Galaxy_Tab3_Lite_1Samsung_Galaxy_Tab3_Lite_3

V každém případě se jedná o přístroj s rozměry 116 × 193 × 10 mm a hmotností (ta platí pro Wi-Fi verzi) 310 g. Seženete ho ve dvou barevných variantách, bílé a šedé. Jak již bylo řečeno, displej je sedmipalcový, má rozlišení 1 024 × 600 bodů a zobrazuje 16 milionů barev. Procesor má dvě jádra s frekvencí 1,2 GHz, paměť RAM dosáhla kapacity 1 GB. Uživatelské úložiště je rozšiřitelné paměťovou kartou, i bez ní má ale 16 GB.

Samsung_Galaxy_Tab3_Lite_4 Samsung_Galaxy_Tab3_Lite_2

Fotoaparát je spíše symbolický, dvoumegapixelový. Baterie o kapacitě 3 600 mAh zaručuje vysokou výdrž a umožňuje až osm hodin přehrávání videa. Aplikační obchod Samsung Apps nabízí snadný přístup k více než 30 000 hrám a aplikacím, z nichž některé jsou exkluzivně zdarma pouze pro majitele přístrojů Samsung – jako například půlroční předplatné elektronické verze časopisu Reflex, roční předplatné deníků Blesk a Sport anebo třeba aplikace Prima pro sledování obsahu z portálu Prima Play.

Reklama