Mobinfo.cz » Tablety

Lidé dávají přednost levným tabletům před značkovým [výzkum]


Ještě před dvěma lety jsme si vybírali tablety podle značky, Apple či Samsung pro nás byla záruka kvality, za kterou jsme si byli ochotni připlatit. Ty doby už jsou ale dávno pryč, dnes upřednostňujeme cenu, pokud nám funkce tabletu dostačují.

A ony dostačují skoro vždy, podobně jako u mobilních telefonů, ani u tabletů už většina uživatelů ani zdaleka nevyužije všechny funkce a hardwarové možnosti. Analytická společnost Gartner provedla výzkum mezi majiteli tabletů ve Spojených Státech a Velké Británii.

Zatímco před zmíněnými dvěma lety byla osvědčená značka výrobce tím nejdůležitějším, nyní se propadla až na třetí místo. Mnohem více nás zajímá cenová dostupnost. Většina tabletů už se také neprodá tzv. early adopterům (to jsou ti zoufalci ve frontách na nový iPhone, případně jejich bezprostřední následníci), lidé s výběrem více váhají.

Zjednodušeně řečeno se dívají po zařízení, které dostačí jejich potřebám a přitom bude cenově přístupné. Na kvalitu sice dbají, nekupují úplně mizerné neznačkové výrobky, už ale nesahají po tom zaručeně nejlepším. To všechno jsou špatné zprávy pro Apple a Samsung, firmy, které se snaží stavět svůj obchod právě na značce. Důsledkem toho je pak představování různých cenově i funkčně odlehčených variant a la iPad Mini.

Reklama