Mobinfo.cz » Tablety

Los Angeles definitivně zrušilo projekt iPady do škol


S tablety do škol to začíná být dost nahnuté. I školní okrsek Los Angeles, který byl v tomto směru průkopníkem, začíná značně couvat. Několik let připravovaný projekt iPady do škol byl nyní definitivně skrečován a bude znovu přehodnocen.

O problémech nejrůznějších projektů snažících se zavést do školství tablety jsme vás informovali více než před měsícem (viz tento starší článek). Ukazuje se, že rozdávání tabletů všem žákům je poměrně drahé, ne pro každou školní třídu je to vhodné a navíc většina učitelů s nimi stejně neumí zacházet.

Školní okres Los Angeles, který provedl několik pilotních programů a už najisto počítal s nasazením tabletů Apple iPad do všech základních a středních škol, nyní vycouval z již domluveného kontraktu. Jako důvod uvedl, že chce využít výhody proměňujícího se trhu a hlavně vyšetřit různá obvinění, která se v poslední době objevila.

První zmíněná záležitost se týká toho, že zatímco v době, kdy probíhaly pilotní testy, byl iPad jedním z mála použitelných tabletů, nyní již ale existuje mnohem širší nabídka zařízení. Jak jsme psali již v minulém článku, Los Angeles (i další školské úřady) uvažují, že by pořídily tablet malým dětem, netbook nebo chromebook starším a notebook středoškolákům. Druhá záležitost odkazuje na nedávno zveřejněná obvinění z jisté provázanosti mezi úředníky losangelské školské správy a prodejci Applu.

Reklama