Mobinfo.cz » Tablety

Los Angeles pozdrží tablety do škol, děti si hrály na hackery


Zatímco do českých škol tablety pronikají velmi nesměle, v zahraničí dochází k jejich masivnímu nasazení, často s finanční pomoci krajů či vlád. Los Angeles ale musí pozastavit distribuci 640 tisíc iPadů kvůli hackerským schopnostem tamních studentů.

Právě 640 tisíc tabletů Apple iPad mělo být zdarma distribuováno mezi studenty všech typů škol, které se nachází v Los Angeles a okolí. V první fázi došlo k zapůjčení 300 přístrojů studentům Theodore Roosevelt High School, přičemž tímto krokem asi distribuce tabletů prozatím skončí.

Zástupci kraje, kteří program financují, stejně jako pedagogové a rodiče dětí, chtěli samozřejmě nabídnout tablety jako studijní pomůcku. Obávali se, aby děti místo studia obratlovců netrávily čas spíše debatami na Facebooku nebo prohlížením nevhodných stránek. Z tohoto důvodu byly všechny tablety před expedicí softwarově zabezpečeny, nevhodné funkce zablokovány.

Netrvalo dlouho, a dětem z výše zmíněné střední školy se podařilo zabezpečení obejít. Jednoduše smazali předinstalovaný uživatelský profil a najednou je z „nudné“ učební pomůcky tablet se vším všudy. Pro začátek tedy školy zakázaly studentům odnášet tablety domů, média pak spekulují, jak kvalitně byla státní zakázka za více než miliardu dolarů (tedy asi 17 miliard korun) připravena.

Reklama