Mobinfo.cz » Tablety

Lufthansa nahradí palubní zábavu vaším tabletem


Poslední dobou se tablety v letadlech hodně řeší. Regulační orgány schválily jejich používání při startu a přistání. Aerolinky je nasazují do pilotní kabiny místo papírových pilotních manuálů i do kabiny pro cestující místo časopisů a televizorů.

A právě o tzv. systému palubní zábavy dnes bude řeč. Abyste se při dlouhém letu nenudili, nabídne vám letecká společnost nejen vlastní palubní časopis, ale také například denní tisk či časopisy. Dále máte k dispozici obrazovku s informacemi o letu, případně nějaký promítaný film. Ve vyšších třídách pak je takovou obrazovkou vybaveno každé sedadlo, takže se nemusíte spoléhat na vkus letušek a pustit si, na co máte zájem.

Aktuálně se svět posunuje zase o kousek dál. Německou Lufthansu napadlo, že není potřeba instalovat na každé sedadlo systém palubní zábavy, když stejně do letadla každý vstupuje se svým mobilem, notebookem či tabletem. Stačí na tato zařízení dostat potřebný obsah a je po starostech. Právě proto vznikl systém BoardConnect sestávající ze serveru obsahujícího hudbu a filmy, a několika vysílačů bezdrátové sítě Wi-Fi, které dostatečně kvalitně pokrývají celou palubu.

LSY_IFE_11_22_007

Vám jako cestujícímu pak stačí, když si před nástupem do letadla stáhnete do svého zařízení příslušnou aplikaci. Ta vám následně umožní přístup k nabízenému obsahu. Lufthanse ušetří spoustu peněz jednak za přestavbu letadel, jednak za jejich provoz. Systém palubní zábavy totiž něco váží, když jeho hmotnost vynásobíte počtem sedadel v průměrném letadle, už se docela „pronese“ a klade tak zbytečné nároky na spotřebu paliva. A nějaké to chytré zařízení dnes nosí do letadla stejně skoro každý.

Reklama