Mobinfo.cz » Tablety

Malé děti si hrají na tabletu či mobilu dvě hodiny denně


Podle nejnovějších výzkumů tráví malé děti hraním na mobilu či tabletu v průměru dvě hodiny denně. Rodiče se nerozpakují půjčit mobilní hračku ani hodně malým dětem, dokonce jim kupují hry.

Výzkumná agentura NPD zjišťovala, kolik času tráví Američané hraním her na mobilech nebo tabletech. Od posledního výzkumu, který proběhl před dvěma lety, se tato doba zvýšila o 57 % na více než dvě hodiny. „Nejzávislejší“ jsou překvapivě malé děti ve věku 2-12 let (ovšem děti mladší než 2 roky agentura nezkoumala).

Tato věková skupina zvítězila v době, kterou stráví hraním, a umístila se na druhém místě (za skupinou 25-44 let) ve výši útraty za mobilní hry v posledním měsíci. Děti ve věku 2-12 let navíc hrají nejvíce her (přesněji řečeno 5, z čehož průměrně 3 jsou koupené).

Ukázalo se navíc, že hraní her na mobilu či tabletu nijak neukrajuje z doby, kterou strávíme hraním na počítačích nebo herních konzolích. Nejspíš se mobilním hrám věnujeme v době, kdy někde čekáme, nebo ležíme v posteli a nemůžeme usnout. Pouze 20 % hráčů hraje výhradně na mobilu či tabletu.

Reklama