Mobinfo.cz » Aplikace, Tablety

Microsoft nejspíš přestane používat značku Nokia


Jako čtenáři Tabletinfo.cz jste mohli v poslední době zaznamenat dvě důležité zprávy týkající se firmy Nokia: v nejbližší době ji koupí Microsoft a před nedávnem Nokia uvedla svůj první tablet s operačním systémem Windows RT. Značka Nokia ale nejspíš zmizí.

Stephen Elop, aktuální šéf Nokie a s největší pravděpodobností budoucí šéf Microsoftu, u příležitosti představení tabletu Lumia 2520 poprvé oficiálně připustil, že Microsoft nejspíš nebude značku Nokia příliš využívat. Dokáže si prý představit, že by prodával zařízení (chytré telefony, phablety a tablety) pod značkou Lumia. Podobně má již nyní značky Xbox či Office, Lumia se tedy mezi ně zařadí.

Nokia_Lumia_2520_2

Co vede Microsoft k odhození obecně známé značky? Předně je to nejspíš jednoduchost. Název Microsoft Nokia Lumia 2520 by byl až příliš složitý. Za druhé musíme připustit, že značka Nokia už není poslední dobou tak oblíbená, jako kdysi bývala. Od doby přechodu na Windows Phone se kdysi největšímu výrobci mobilů příliš nedaří (to je také důvod, proč došlo k prodeji), a pokud chce Microsoft své produkty od těch „neúspěšných“ nějak odlišit, změna značky je nasnadě.

Navíc nehovoříme o událostech, které by měly být na pořadu dne během několika týdnů. Microsoft bude rád, pokud se mu podaří Nokii kompletně převzít do konce letošního roku, vše podléhá schválení mnoha úřadů a akcionářů. Teprve poté bude moci rozhodovat o pojmenování produktů, přičemž má dvě možnosti. Buď plošně přejmenuje ty, které už jsou na trhu (čili vyrobí nové krabičky, vytiskne nové návody, rychle doprodá již vyrobené přístroje a u těch nových nebude vyrážet logo Nokia), nebo bude název měnit jen u těch nových. A všichni dobře víme, jak dlouho trvá, než Nokia uvede nějaký nový produkt na trh. Microsoft má tak dost času, aby značku Lumia dostatečně zpropagoval.

Reklama

Chytré držáky na tablety do auta i jinam zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama