Mobinfo.cz » Tablety

Microsoft představil 12″ tablet Surface Pro 3


Microsoft i přes relativní neúspěch svých tabletů s Windows nehází flintu do žita a představil nový model Surface Pro 3. Jedná se o jakýsi hybrid tabletu, zápisníku a notebooku. Kromě dotykového displeje má totiž ovládací pero a klávesnici.

K tomu připočtěte pořádný výkon. Novinku si budete moci koupit s procesorem Intel Core i3, Core i5, a Core i7; na výběr bude mezi různými kapacitami paměti RAM: 4 nebo 8 GB. Dále se pak budete muset rozhodnout mezi různými velikostmi uživatelského úložiště, které se pohybuje od 64 do 512 GB. K tomu podporuje Surface Pro 3 paměťové karty microSD.

Surface_Pro_3_1

Displej má úhlopříčku 12″ a rozlišení 2 160 × 1 440 bodů. Je samozřejmě dotykový a můžete ho ovládat prsty. Pokud potřebujete něco přesnějšího, lze využít Surface Pen, ovládací pero z dílny Microsoftu. K dispozici je také snadno připojitelná plnohodnotná klávesnice, která udělá ze Surface Pro 3 běžný notebook.

Surface_Pro_3_2

Jelikož se jedná o plnohodnotný hardware s plnohodnotným operačním systémem Windows, můžete na tabletu Surface Pro 3 spouštět jakékoliv programy, počínaje kancelářským balíkem Office, konče grafickými programy, jako je třeba Photoshop. Nejedná se tak o běžný tablet určený spíše k zábavě, prohlížení videí a čtení webových stránek. Microsoft se snaží proniknout do firemní sféry.

Surface_Pro_3_3

Surface Pro 3 se začne prodávat v půlce června v USA a Kanadě, během prázdnin se pak dostane i do dalších 26 zemí, mezi nimiž bohužel Česká republika zatím chybí. Cena bude začínat na 799 dolarech, což je po přepočtení a přičtení DPH přibližně 19 tisíc korun.

Surface_Pro_3_4

Reklama