Mobinfo.cz » Tablety

Ministerstvo školství chce dostat tablety do škol


Ministerstvo školství se rozhodlo dostat do českých škol tablety. I když někteří osvícení ředitelé k tomuto kroku sáhli již dříve z vlastních zdrojů, vypsání výzvy k  evropskému projektu ale jistě s nasazením tabletů v českém školství řádně zahýbe.

Podrobnosti o vypsané výzvě najdete přímo na webu projektů OP VK (operační program vzdělávání pro konkurenceschopnost). Škola, která se do něj zapojí, může získat až dvacet tabletů pro potřeby učitelského sboru, proškolení učitelů a ředitelů škol a jednoho zaměstnance, ICT technika, který bude o tablety a školní síť obecně pečovat.

Ministerstvo si od toho nejspíš slibuje, že když naučí pedagogy, aby při výuce používali tablety, přenesou tuto svou nově nabytou zkušenost i na žáky. Žáci mají často tablet svůj, případně jim ho zapůjčí rodiče, takže je nejspíš zbytečné jim ho pořizovat za státní peníze. Navíc je potřeba postupovat v určitých krocích, nemá smysl utrácet miliardy za tablety pro každého prvňáka, když by ho čeští učitelé neuměli využít.

Reklama