Mobinfo.cz » Tablety

Mobily a tablety tvoří 20 % internetového provozu


Podle měření StatCounter poprvé v historii překonaly mobily a tablety na webu symbolickou dvacetiprocentní hranici. Čtyři z pěti webových přístupů pocházely z počítačů, pátý právě z mobilních zařízení.

Za posledních dvanáct měsíců se zvýšil podíl mobilních prohlížečů o sedm procentních bodů, tedy z 13% podílu na 20%. O stejný kus pak ztratily prohlížeče počítačové, kam měřící metodika řadí kromě stolních počítačů také notebooky.

Čím je to způsobeno? Především zlepšováním mobilů a tabletů, tato zařízení mají dnes dostatečně velký displej na pohodlné prohlížení internetu, k tomu dostatečně výkonný procesor, který zvládne i náročnější animace. Na druhou stranu klesá množství prodaných počítačů. Jak jsme vás již několikrát informovali, lidé v poslední době upřednostňují nákup tabletů.

I když dvacetiprocentní podíl vypadá na první pohled nezajímavě, musíme si uvědomit, že je to nárůst velmi strmý. V září 2009, tedy před pouhými pěti lety, kdy StatCounter se svým měřením začal, tvořily mobilní přístupy k webu pouhých 1,1 %.

Reklama