Mobinfo.cz » Nezařazené

Není tarif jako tarif. Operátoři připravili speciální tarify pro seniory, studenty i rodiny


Od mobilního tarifu každý očekává něco jiného. Někdo chce neomezené volání, jiný levný roaming. Jeden chce mít možnost stále využívat mobilních služeb, druhý mít zas provolané finance pod kontrolou. Naštěstí je z čeho vybírat, a to ať už z mobilních tarifů či z předplacených karet.

srovname_cz_3

Zákazníci mají různé potřeby, a tak mobilní operátoři nabízí speciální mobilní tarif pro rodinu, důchodce i mladé lidi.

Studentské tarify nabízí výhodné datové balíčky

Studenti preferují především neomezené zasílání SMS a volná mobilní data. To vše za výhodnou cenu. Mobilní operátoři tak pro mladé lidi připravili lákavé nabídky. Nejlevnější studentský tarif nabízí O2, a to O2 [:kůl:] za 299 Kč. O 100 Kč více si za tarif S námi v sítích+ pro mladé účtuje T-mobile. Nejvíce zaplatí studenti za Tarif 26 od Vodafone, a to 494 Kč. Ceny se liší především kvůli poskytovaným mobilním datům.

  • Součástí tarifu O2 [:kůl:] je 120 volných minut do všech sítí a 200 MB dat.
  • Součástí tarifu S námi v sítích+ pro mladé je neomezené volání do vlastní sítě, 120 volných minut do ostatních sítí a 700 MB dat.
  • Součástí tarifu Tarif 26 je 600 volných minut do všech sítí a 1,2 GB dat.

Všechny tarify nabízí neomezené zasílání SMS. Je tedy jen na studentech, zda preferují více volání, levnější měsíční paušál nebo větší datový balíček.

Alternativou seniorských tarifů jsou předplacené karty

Výhodný tarif pro důchodce sjednáte pouze u T-mobile a Vodafone. První zmiňovaný operátor pro seniory připravil lákavou nabídku v podobě paušálu 50 Síť nesíť. Za 149 Kč získají senioři 50 volných minut do všech sítí. S Tarifem 60+ od Vodafone za 249 Kč měsíčně navíc mohou neomezeně zasílat SMS do vlastní sítě, 50 MMS do všech sítí a využít datového balíčku 50 MB.

Oba tarify jsou určeny pro zájemce starší 60 let. Obdobných služeb se ale dočkají senioři i v rámci předplacených karet. Ty nabízí volání od 1 Kč do 5 Kč za minutu. Navíc předplacená karta sebou nese řadu výhod, jako je například absence smluvního závazku či výdaje stále pod kontrolou.

Nabídka rodinných tarifů je omezená

V neposlední řadě se mezi specifické mobilní tarify řadí i ty rodinné. Především Vodafone myslí na potřeby rodin, a tak do své nabídky zahrnul cenově výhodný paušál Rodinný tarif RED+. Tříčlenná až čtyřčlenná rodina může využít neomezeného volání, zasílání SMS a datového balíčku 2 GB za 1 499 Kč měsíčně.

U T-mobile a O2 si zákazníci nesjednají speciální rodinný tarif, i tak si mohou dle svých potřeb objednat výhodné sdílené neomezené tarify. Nejlevnější tarify pro početné rodiny u těchto operátorů ale nehledejte. V ceně nemá konkurenci zmiňovaný rodinný tarif od Vodafone.

Reklama