Mobinfo.cz » Tablety

Nokia Lumia 2520: první tablet Nokie s Windows je tady


Nokia World v Abu Dhabi přináší skvělou zprávu o tabletu Lumia 2520, který obohatí nabídku zařízení s displejem 10,1 palců. Majitelé ocení datovou konektivitu, fotooptiku Carl Zeiss, offline mapy Here a hodně svižné dobíjení.

Nokia Lumia 2520 je atraktivní tablet výrobce, který to na uživatele zkouší s 10,1″ displejem a operačním systémem Windows RT 8.1. Prodávat by se měl v několika barevných variantách, podobně jako u mobilů Lumia. Konkrétně půjde o červenou a bílou s lesklým povrchem, dále o modrou a černou s matným povrchem. V prodeji bude během 4. kvartálu 2013 postupně po Velké Británii, USA a Finsku.

Nokia_Lumia_2520_3

Tablet je výtečně připraven na surfování v LTE a 4G sítích, samozřejmě nechybí Wi-Fi. Systém přináší ovládání, které lze snadno upravit díky klasickým dlaždicím. Z hardwarového popisu stojí za pozornost extrémně rychlé dobíjení, kdy za hodinu připojení na nabíječce naskočí 80 % kapacity akumulátoru. Energii budeme využívat třeba na focení, Nokia použila optiku Carl Zeiss a snímač 6,7 Mpx, takže focení s tabletem může být zábavné.

Nokia_Lumia_2520_4 Nokia_Lumia_2520_2

Nokia přidává k tabletu unikátní aplikace, jde o aplikaci Nokia Storyteller pro prezentaci fotek, videí na mapách. Pracovat s videem lze v aplikaci Nokia Video Director, můžete stříhat a upravovat. O navigování zdarma na HERE mapách snad nemá cenu dále psát, tohle je u produktů Nokie standardem.

Nokia_Lumia_2520_1

Reklama

Chytré držáky na tablety do auta i jinam zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama