Mobinfo.cz » Tablety

Nokia stahuje z obchodů tablet 2520 kvůli probíjení elektřiny


U nás se sice zatím ještě neprodává. Tam, kde ho ale již na pultech obchodů najdete, stahuje Nokia svůj dosud jediný tablet Lumia 2520 kvůli hrozícímu nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Uživatelům je striktně doporučováno nenabíjet.

Nokia dnes informovala uživatele v Rakousku, Dánsku, Finsku, Německu, Rusku, Švýcarsku a Velké Británii, aby okamžitě přestali používat nabíjecí adaptér AC-300, který je naštěstí přiložen pouze k tabletům Nokia Lumia 2520. Interní testy totiž zjistily, že u více než 30 000 adaptérů může docházet k odpadnutí různých krycích částí, zatímco zbytek adaptéru stále zůstává v zásuvce, takže hrozí velké riziko úrazu elektrickým proudem.

Tablety Lumia 2520 jsou nyní stahovány z obchodů, na řešení se usilovně pracuje. „I když dosud nebyl hlášen žádný úraz, kvalita a bezpečnost jsou pro Nokii nejvyšší prioritou, řekla Jo Harlow, viceprezidentka divize Smart Devices a dodala: „Omlouváme se majitelům Lumie 2520 a urychleně pracujeme na nápravě, abychom co nejvíc zkrátili jejich nepohodlí.“

Reklama