Mobinfo.cz » Tablety

Panasonic má dva superodolné tablety: jeden s Windows, druhý s Androidem


Panasonic představil dvojici superodolných tabletů Toughpad. Aby dal možnost výběru každému, má jeden tablet operační systém Windows Embedded, druhý systém Android. Zbylé parametry jsou totožné, jedná se o pětipalcové přístroje.

Nejdřív stručné představení. Oba tablety nesou označení Toughpad FZ, za které je jako přídomek doplněno E1 (pro Windows tablet) nebo X1 (pro Android tablet). Oba přístroje mají pětipalcový displej, osobně tedy váhám, zda je zařadit mezi tablety, nebo spíše mezi telefony. Nakonec zřejmě i v případě podobně váhavých zaměstnanců výrobce rozhodlo, k čemu jsou přístroje použitelné.

Panasonic_Toughpad_FZ-E1_1 Panasonic_Toughpad_FZ-X1_1

Výbava je totiž šitá na míru nejrůznějším pracovníkům v terénu. Tablety pohání čtyřjádrový procesor, v případě Windows tabletu s frekvencí 2,3 Ghz, v případě Android tabletu pak pouze 1,7 GHz. Oba mají shodně 2 GB RAM a 32GB uživatelské úložiště rozšiřitelné paměťovou kartou microSD. Zadní fotoaparát nabídne rozlišení 8 Mpx a přisvětlovací diodový blesk.

Panasonic_Toughpad_FZ-E1_2 Panasonic_Toughpad_FZ-X1_2

Z datových technologií podporují oba modely shodně vše od Wi-Fi až po LTE, nechybí ani starší 3G /včetně zrychlení HSPA+), GPRS a EDGE. Navigační přijímač GPS má podle výrobce přesnost 2-4 metry. Z pracovních funkcí je zajímavá ještě čtečka čárových kódů, to jistě uvítají nejrůznější obchodní zástupci.

Panasonic_Toughpad_FZ-E1_3

Zajímavá je i výdrž. Baterie má kapacitu 6 200 mAh, což představuje až 14 hodin nepřetržitého přístupu k datům. Funkce rychlého nabíjení umožňuje nabití na 50 % za přibližně 1 hodinu a plné nabití za přibližně 3 hodiny. Funkce výměny baterie za provozu zase nabízí rychlou výměnu vybité baterie za čerstvou bez vypnutí zařízení. Díky tomu lze zařízení používat prakticky nepřetržitě. Doba pohotovostního režimu s jednou baterií činí přibližně 1 000 hodin a doba hovoru 23 hodin.

Panasonic_Toughpad_FZ-X1_3

Odolnost tabletů Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 vůči pádům z výšky až 3 m na beton překračuje požadavky vojenské normy MIL-STD-810G na odolnost. Obě tato zařízení jsou dokonale utěsněná proti pronikání prachu a vydrží ponoření do vody do hloubky až 1,5 m po dobu až 30 minut, čímž splňují požadavky na certifikaci stupně krytí IP68. Tato zařízení dokážou díky vestavěnému topnému tělesu pracovat při teplotách od -20 °C až po 60 °C a jsou testována na odolnost vůči nárazům, otřesům, vibracím, nadmořské výšce a extrémní vlhkosti.

Odolnost se samozřejmě nevyhnula ani displeji, který má rozlišení 1 280 × 720 bodů a je vybaven antireflexní vrstvou, čitelný na přímém slunečním světle. Zvládne až deset dotyků současně, takže na něm můžete pohodlně psát, pokud to tedy pětipalcová velikost dovolí. Ovládat ho lze i v silných rukavicích. Displej je vybaven funkcí detekce deště, která umožňuje ovládání jediným dotykem i za intenzivního deště.

Panasonic Toughpad FZ-E1

Rozměry: 87 × 165 × 31 mm, 432 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 2300 MHz, Windows
Paměť, úložiště, karta: 2048 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: ? blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

České ceny ani termíny uvedení zatím nebyly zveřejněny. Nicméně raději si nechte zajít chuť. Mezinárodní ceny totiž ukazují, že odolný tablet není pro každého. Windows varianta Panasonic Toughpad FZ-E1 se začne prodávat v průběhu listopadu za cenu v přepočtu 48 000 Kč. Verze s Androidem (Panasonic Toughpad FZ-X1) je dostupná okamžitě, stojí v přepočtu 47 000 Kč.

Panasonic Toughpad FZ-X1

Rozměry: 87 × 165 × 31 mm, 432 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1700 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2048 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: ? blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

Reklama