Mobinfo.cz » Tablety

Panasonic Toughpad FZ-G1 pro výbušné prostředí


Panasonic upravil svůj odolný tablet Toughpad tak, aby mohl být používán ve výbušném prostředí, například plynárenském průmyslu. Příslušné certifikace, stejně jako náročné zabezpečení vlastního přístroje, se ale výrazně podepsali na koncové ceně.

Panasonic Toughpad FZ-G1 se vyznačuje 10,1″ displejem a operačním systémem Windows 8 Pro. V rámci zabezpečení byla vyvinuta nová baterie, pravděpodobně nejiskřivá, a přidáno speciální kožené pouzdro. Výsledkem je tablet, který mohou využívat pracovníci v ropném průmyslu či plynárenství.

Panasonic_ToughPad_FZ-G1_3

Sbírka certifikátů je přímo impozantní. Ochrana proti prachu a vodě podle IP65 asi nikoho neuchvátí. Zajímavější je ale certifikát ATEX pro práce na povrchu, pro pracovní prostředí zóny 2, a pro použití v potenciálně explozivním prostředí. Dále má Toughpad armádní certifikaci odolnosti MIL-STD-810G.

Panasonic_ToughPad_FZ-G1_2

Z výbavy zaujme hlavně volitelný třímegapixelový fotoaparát, který je díky dvojitému blesku určen ke snímání dokumentů nebo záběrů pracovního prostředí i v horších světelných podmínkách. O úsporu energie se stará čidlo vnějšího osvětlení, takže Toughpad vydrží na jedno nabití klidně celou osmihodinovou pracovní směnu.

Panasonic_ToughPad_FZ-G1_1

Toughpad FZ-G1 ATEX se bude v Evropě prodávat od června 2014. Odhadovaná prodejní cena by měla začínat na 2 589 eur, což je v přepočtu a po přičtení daně z přidané hodnoty asi 86 000 Kč.

Reklama