Mobinfo.cz » Tablety

Phablety zachraňují velké tablety


Analytická společnost IDC vydala aktualizovanou verzi odhadů letošních prodejů tabletů. K tomu přidala několik odhadů, kam se bude trh s tablety v nejbližších letech vyvíjet. Svou roli v tom překvapivě sehrají zejména phablety.

Po započtení předvánočních nákupů se letos nejspíš prodá 221,3 milionu tabletů, což je sice o něco méně, než se původně předpokládalo, ale i tak je to o 53,5 % více než před rokem. V příštím roce se očekává o něco pomalejší nárůst, „pouze“ 22,2 %. Růst se bude i nadále zpomalovat, až někdy kolem roku 2017 dosáhne svého vrcholu s počtem prodaných kusů 386,3 milionu.

V letošním roce zaznamenaly velký boom malé tablety s displeji o úhlopříčkách 7-8″. Jejich podíl bude významný i do budoucna, dokonce i ve zmíněném roce 2017 budou tvořit více než polovinu prodaných přístrojů. Podle odhadů IDC se ale obnoví zájem o tablety s většími displeji.

Kupodivu za to mohou phablety. Pokud máte v kapse šestipalcový telefon, nejspíš už nemáte potřebu pořizovat si k němu sedmipalcový tablet, protože přínos už je minimální. Buď si pořídíte pořádný kus hardwaru a sáhnete po tabletu desetipalcovém, nebo se spokojíte se svým phabletem.

Reklama