Mobinfo.cz » Tablety

Pipo M6 Pro: s Retina displejem nejen pro hráče [test]


Dobře vybavený tablet má kromě parádního displeje výkonný procesor a podporuje datové přenosy s vloženou SIM kartou. Dlouhé hodiny hraní zajistí akumulátor s kapacitou 10 000 mAh.

PipoM6Pro_1

Pipo M6 Pro je zajímavý tablet od distributora Satomar, který prodává oblíbené tablety Ainol. Tablet Pipo míří třeba na hráče her, jelikož má tablet dost výkonu díky grafickému čipu a především na tabletu ocení kvalitní Retina displej. Ten nabízí parádní obraz a to můžete tablet různě natáčet pod úhly.

Pipo M6 Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Obsah balení, konstrukce

Tablet doprovází krabička s příslušenstvím v podobě výkonné nabíječky s výstupem 2,5 A. Následuje USB OTG kabel, bílá špuntová sluchátka a delší microUSB kabel. Velký displej jde ruku v ruce s konstrukcí větších rozměrů (243 × 190 × 11 mm) a hmotností, počítejte se 656 g.

Pipo_1Pipo_2Pipo_3Pipo_4

Konstrukce je pevná, na displeji s Gorilla Glass je z výroby nalepena ochranná folie, kterou lze dále použít i pro dotyky prstů. Nebrání v obrazu o velikosti 9,7 palců s rozlišení 2 048 × 1 536 bodů. Zajímavostí jsou dva malé reproduktory ve spodních rozích. Jejich projev je logicky dost plochý a nevýrazný, nicméně hlasitostí dostačující.

Pipo_5Pipo_6Pipo_7Pipo_9

V levém horním rohu je ještě vidět přední kamera. Na horní straně je pěkně po ruce ovládání hlasitosti a tlačítko Escape. Všechny konektory a tlačítko zámku/vypnutí tabletu jsou pěkně pohromadě na pravém boku. Postupně využijete slot SIM na datové přenosy, následuje 3,5mm jack, mikrofon, napájení, microUSB, HDMI a paměťový slot karet microSD.

Pipo_14Pipo_11

Záda tabletu jsou zpevněna kovem, ten však dobře chytá otisky. Určitě ocením LED blesk na svícení, vestavěný fotoaparát má snímač 5 Mpx a umí jen podprůměrné VGA video. Autofokus pro focení pracuje slušně, určitě se hodí na občasné cvakání, když nemáte po ruce mobil nebo kompakt.

Pipo_12

Systém, funkce

Systém Android 4.2.2 pohání čtyřjádrový procesor Cortex A9 s 2 GB RAM. Dostatečnou kapacitu nabízí 32 GB v paměti, pro uživatele je k využití asi 29 GB. Systém šlape plynule, i když třeba startování prohlížeče a jiných aplikací by mohlo být svižnější.

PipoM6Pro_displej_1PipoM6Pro_displej_2PipoM6Pro_displej_3PipoM6Pro_displej_4

Potíže mít nebudete při hraní náročnějších her typu Asphalt Urban nebo Dead Trigger 2, na tak velkém a kvalitním displeji je hraní hodně pohodlné. Výrobce nechal v paměti nějaké aplikace pro dospělé i děti, ale jsou v angličtině a většinou jen směřují na server videí Youtube. Z tradiční výbavy Googlu využijete mapy a GPS navigaci, jen si do auta opatřete příslušný držák. Další datové spojení umožní bluetooth nebo při vložení SIM karty data 3G.

PipoM6Pro_displej_12PipoM6Pro_displej_13PipoM6Pro_displej_10PipoM6Pro_displej_14

Při dlouhodobém hraní počítejte s lehkým zahříváním, spolehnutí je však na výdrž baterie. Ta vydrží napájet tablet řadu hodin v kuse, když nebudete moc surfovat, tak i 8 hodin.

krkrkrkr

Závěr

Při pohledu na cenu a výbavu se nabízí srovnání s nedávno testovaným tabletem GoClever Aries 785 3G. Genius je především levnější, má méně paměti a slabší fotoaparát, má však také bluetooth a datové 3G spojení. Pipo však má převahu s parádním Retina displejem.

Reklama