Mobinfo.cz » Tablety

Pište obyčejnou tužkou: Lenovo Yoga Tablet 2 [preview]


Lenovo uvedlo na český trh tablet s označením Yoga Tablet 2, který se vyznačuje operačním systémem Windows a podporou technologie, která umožňuje psaní textu obyčejnou tužkou nebo třeba vidličkou.

O rychlý chod se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,86 GHz, který doplňuje 2GB paměť RAM. Displej má úhlopříčku 8″ a rozlišení fullHD. Díky dostatečně velké kapacitě baterie a nízké spotřebě vydrží zařízení v provozu až 15 hodin na jedno nabití. Jak již bylo řečeno, v tabletu najdete operační systém Windows 8.1.

Lenovo_Yoga_Tablet_2_1

S unikátní konstrukcí a designem jde ruku v ruce možnost používat zařízení ve čtyřech režimech Podrž, Postav, Polož a Pověs, které dokonale přizpůsobí tablet potřebám uživatelů a usnadní tak řadu aktivit, jako je sledování filmů, prezentace fotografií nebo čtení elektronických knih. Tablet nabízí dvojici kamer s rozlišením 1,6 Mpx pro videohovory a 8 Mpx s automatickým ostřením a světelností f.2.2 pro focení a natáčení videí i za šera.

Lenovo_Yoga_Tablet_2_2

Nejzajímavější je ale technologie AnyPen, která umožní ovládat tablet v podstatě jakýmkoliv předmětem. To se může hodit zejména při psaní textů nebo črtání nejrůznějších nákresů. Zatímco běžné ovládání v pohodě zvládnete prsty, pro jemnější práci potřebujete u jiných tabletů speciální stylus. V případě Lenova ale postačí obyčejná tužka, vidlička, nebo třeba klacík zvednutý ze země.

Lenovo Yoga 8 59-440079 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama