Mobinfo.cz » Tablety, Top

Polovina Evropanů má doma tablet [výzkum]


Samsung si nechal změřit tzv. Techonomic Index, který odhalil několik zajímavých informací o tom, jak v domácnostech používáme elektronické přístroje. Nás samozřejmě zajímají nejvíce mobilní telefony a tablety, kupříkladu pračky či trouby necháme jiným webům.

Komplexní studie je založena na průzkumu s 5 000 respondenty ve věku mezi 18–65 roky v pěti evropských zemích (Velká Británie, Francie, Německo, Španělsko a Itálie), kteří byli dotazováni on-line. Autorem je evropská Samsung Lifestyle Research Lab ve spolupráci s Ipsos MORI.

Samsung_Technoindex_1

Z průzkumu, který zkoumá 11 různých kategorií technologických zařízení a elektronických spotřebičů, vyplývá, že dospělí Evropané věnují technologiím nejen spoustu času, ale i peněz. Účastníci průzkumu mimo své zaměstnání stráví 7 hodin a 42 minut denně používáním techniky nebo domácích spotřebičů – od mobilních telefonů přes TV až po myčku nádobí nebo vařič. Průměrná domácnost vlastní 18 technologických zařízení. Více než polovina respondentů (53 %) nyní vlastní tablet.

Samsung_Technoindex_2

Téměř dvě třetiny (64 %) respondentů z pěti evropských států uvádí, že technologie (jako např. mobilní telefon, sociální sítě, e-mail atd.) je sbližují s jejich rodinou. Polovina dotázaných (52 %) souhlasí s tvrzením, že díky mobilním technologiím (např. mobilní telefon/tablet) si více povídají se svými blízkými. 44 % z dotázaných, kteří jsou v kontaktu se svými rodiči, potvrdilo, že jsou s nimi v kontaktu alespoň jednou denně. 40 % z dotázaných, kteří jsou v kontaktu se svými sourozenci, potvrdilo, že jsou s nimi v kontaktu každé dva až tři dny (nebo i více). 57 % dotázaných, kteří jsou v kontaktu se svými prarodiči, potvrdilo, že jsou s nimi v kontaktu jednou či vícekrát týdně.

Samsung_Technoindex_3

Mobilní telefony a tablety byly nejčastěji označovány jako produkty, které si někdo v domácnosti hodlá koupit v nacházejících třech měsících. 19 % z těch, kteří si koupili tablet, a 17 % čerstvých majitelů fotoaparátu si pořídili nový přístroj, protože chtěli „něco menšího a lehčího“ (tyto dva atributy byly uváděny mezi top 5 důvody u obou přístrojů). Dotazovaní v posledním měsíci nakupovali hlavně digitální knihy a noviny, těm dávali přednost před ostatními typy obsahu. Jeden z pěti (20 %) minimálně hodinu denně hraje hry nebo se baví různými aplikacemi na svém telefonu či tabletu.

Reklama