Mobinfo.cz » Tablety

Pozor na breberky: tablety jsou semeništěm bakterií


Britské sdružení obrany spotřebitelů Which zkoumalo množství bakterií na různých elektronických zařízeních a s překvapením zjistilo, že jedno z čelných míst zaujímají tablety. Kromě relativně neškodných bakterií na nich můžete najít i různé nebezpečné potvůrky.

Which zkoumalo nejen tablety, ale také smartphony a počítačové klávesnice. Na všech zařízeních našlo celou řadu bakterií, z nichž některé mohou způsobit zvracení, jiné průjem. Jsou mezi nimi ale také ty skutečně nebezpečné, například stafylokok či e.coli.

Nejhůř ze všech testovaných přístrojů pak dopadly tablety. Na jednom testovaném iPadu dokonce bylo 600 jednotek stafylokoka (zpráva uvádí, že průměrná toaleta jich obsahuje přibližně 20). Stafylokokům se daří i v počítačových klávesnicích, kde výzkumníci našli 480 jednotek, zatímco smartphony jsou ve srovnání s tím (ovšem nikoli ve srovnání s toaletou) relativně čisté – pouze 140 jednotek. Podobné výsledky byly zjištěni i při testech na salmonelu.

Čím je to způsobeno? Podle výzkumníků si uživatelé tabletů (i zbylých dvou zařízení) příliš často nemyjí ruce. Zejména tablety si pak s sebou bereme na toaletu, kde samozřejmě nějaké bakterie „pochytají“. Do třetice u tabletů a klávesnic často svačíme či večeříme, zbytky jídla pak poslouží jako potrava pro množící se bakterie. Závěrečné doporučení pak zní – používejte občas na své dotykové displeje desinfekční ubrousky.

Reklama