Mobinfo.cz » Tablety

Prodeje tabletů rostou rychleji ve firemní sféře


Zatímco běžní zákazníci kupují sice tablety častěji než loni, toto tempo ale roste stále pomaleji, výhody přenosných placek s displejem začínají stále častěji objevovat firmy. Firemní sféra totiž roste přímo závratným tempem.

Již dříve jsme vás informovali o tom, že tablety v soukromé sféře už pomalu dosahují vrcholu, všichni vědí, k čemu je tablet dobrý, že jim stačí místo (druhého) domácího počítače, a že je pro řadu činností stejně vhodný nebo vhodnější než notebook. Také jsme několikrát psali, že výrobci se nyní musí soustředit (a jak dosvědčují různé pokusy o vyšší výdrž a plnohodnotnou klávesnici, tak také soustředí) na firemní sféru.

Celkový počet prodaných tabletů (firemní i nefiremní sféra) se sice oproti roku 2013 letos zvýší, ale jen asi o 19 %. pro srovnání, mezi lety 2012 a 2013 došlo k nárůstu o 52 %. To v praxi znamená, že tempo růstu výrazně klesá, pravděpodobně již brzy dosáhne vrcholu a pak jen budeme své staré tablety v pravidelných intervalech obměňovat.

Pokud se zaměříme jen na firemní sféru, tedy tablety zakupované pro potřeby nějakého podnikání, bylo tempo růstu mezi lety 2012 a 2013 pouhých 11 %, v letošním roce dojde k nárůstu o 14 % oproti 2013 a v roce 2018 se podle odhadů dočkáme růstu o 18 %. Uvedené hodnoty jsou podílem celkového trhu tabletů, který ale, jak jsme psali v předchozím odstavci, taky docela rychle roste.

Převedeme-li to na absolutní hodnoty, v roce 2013 si koupili firemní zákazníci 24 milionů tabletů, pro rok 2014 se odhaduje 36,5 milionu, což je nárůst o více než 50 %. Sféra firemních nákupů tabletů tak roste podstatně rychleji než celý trh, uvidíme, jak dlouho to firemním nákupčím vydrží.

Reklama