Mobinfo.cz » Tablety

Prodeje tabletů vzrostly rekordně jen o 1 %


Pomalu se začínají objevovat statistiky za třetí čtvrtletí 2014, které ukazují, že trh s tablety je na tom ještě hůře, než jsme před pár měsíci čekali. Růst se prakticky zastavil, výrobci snižují své odvážné odhady. Tablet má už zkrátka skoro každý a o nové není zájem.

O zastavení dvouciferného růstu trhu s tablety jsme vás informovali již několikrát. Trh se začal rozvíjet v září 2010, kdy Steve Jobs představil první iPad. Výrobci od té doby přemýšlejí, jaká je perioda obnovy tabletu, protože třeba u mobilů se čas, po němž vyhazujeme starý přístroj, pohybuje okolo osmnácti měsíců až dvou let. Ukázalo se ale, že nový tablet tak rychle nepotřebujeme, komu jeho placatý miláček aspoň trochu slouží, ten si ho prostě nechá.

Podle prvních odhadů bylo ve třetím čtvrtletí expedováno z bran továren 63,4 milionů kusů, což je o pouhé jedno procento více než za stejné období loňského roku. Tabletů od Applu se prodalo pouze o 6,4 % více než loni. Samsung se rozhodl snížit své odhady pro rok 2015, protože aktuálně nemá dostatek nových modelů. Vypadá to, že zlatý věk tabletů skončil.

Reklama