Mobinfo.cz » Tablety

S nákupem tabletu počkejte na září, chystá se záplava novinek


Pro výrobce elektroniky jsou září a říjen nejdůležitější měsíce v roce. Produkty představené v tomto období totiž zabodují na vánočním trhu, kdy zákazníci kupují jako smyslů zbavení. V září se proto dočkáme celé řady nových tabletů.

V průběhu září by měla svůj první tablet v historii představit Nokia, o tom jsme vás již na našem webu informovali tolikrát, že je škoda přisypávat dříví do lesa. Pokud všechny odhady a „zaručené zprávy“ vyjdou, máme se na co těšit. I tak ale bude Nokia tablet se svým systémem Windows v menšině a bude muset bojovat proti záplavě přístrojů s Androidem a iOS.

Apple hodlá 10. září představit několik nových iPadů (nějaké dohady jsme také zveřejnili) a dokonce i nějaké iPhony, včetně levné plastové verze. Očekává se, že ceny starších modelů půjdou rychle dolů, takže pokud stojíte o iPhone či iPad, ještě pár týdnů vydržte.

Pozadu rozhodně nezůstane ani Samsung. Pravděpodobně na výstavě IFA v Německu (koná se už první zářijový týden) představí svůj nový Galaxy Note a možná i mobilohodinky či tabletohodinky, jak chcete. Nějaké novinky snad přibližně ve stejné době ukáže i Amazon (Kindle Fire) a Google (Nexus), těžko ale odhadovat, zda budou relevantní i pro český trh.

Náznaky o nějakém tom tabletu vypouštějí z úst i zástupci LG (média citují podřeknutí indického ředitele mobilní divize). Je tak dost pravděpodobné, že ani druhý jihokorejský výrobce se nenechá na výstavě IFA zahanbit. Kromě toho chce Microsoft v půlce října přivést na svět svůj systém Windows RT 8.1, bylo by s podivem, kdyby pro něj neměl již od začátku nasmlouvaný alespoň jeden referenční tablet.

Reklama