Mobinfo.cz » Aplikace, Tablety

Samsung a digitální čtení


Společnost Samsung se stala Partnerem pro inovace Frankfurtského knižního veletrhu. Samsung se podle vlastních slov snaží vyrábět zařízení, která přiblíží čtení digitálního obsahu běžným lidem a poskytnou různorodý zážitek ze čtení.

Ředitel Frankfurtského knižního veletrhu Juergen Boos to okomentoval slovy: „Vydavatelský průmysl se rychle rozvíjí společně s přechodem spotřebitelů od klasického čtení k tomu digitálnímu.“ Zájem Samsungu o digitální čtení začal v roce 2013, kdy byl uveden na trh Galaxy Note 8.0 s funkcí Režim čtení, která upravuje barvu pozadí displejů a umožňuje tak pohodlnější procházení digitálního obsahu. Začátkem letošního roku byla také představena služba eBook, která zpříjemňuje čtení na smartphonech a tabletech z řady Galaxy.

Samsung_Frankfurt_1

Vlastní technologie Samsungu s názvem Adaptive Display také vyřešila problém čtení venku a při slabém osvětlení, zároveň je ale zachována šetrnost k očím. Již dříve jsme vás informovali o spojení Samsungu s knižním prodejcem Barnes & Noble, jehož výstupem má být Galaxy Tab 4 Nook tablet na platformě Android optimalizovaný pro čtení.

Samsung_Frankfurt_2

V červnu 2014 Samsung navázal spolupráci se společností Marvel, díky tomu mají majitelé Galaxy Tab S zpřístupněnou knihovnu čítající 15 000 digitálních komiksů. Jedná se také o rozšíření prémiového obsahu od Marvelu do zařízení Galaxy Tab S a Gear VR.

Reklama