Mobinfo.cz » Tablety

Samsung Galaxy Tab 3 Kids: žlutá je pro děcka? [test]


Samsung dráždí peněženky rodičů s dětmi zajímavým žlutým tabletem s displejem 7 palců, oranžovým pouzdrem a hlavně kopou zábavy pro ratolesti. Zaslouží si takový tablet pod stromeček?

Samsung Galaxy Tab SM-T2105GYAXEZ lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Samsung Galaxy Tab 3 Kids výrobce prezentuje jako tablet pro děti a dává si záležet, aby svému označení dostál. Kromě atraktivní žluté barvy konstrukce, která se líbí i dospělým, totiž v paměti tabletu děti najdou zásobu her a aplikací různých zaměření.

SamsungGalaxyTab3Kids_1SamsungGalaxyTab3Kids_2SamsungGalaxyTab3Kids_3SamsungGalaxyTab3Kids_4

Mohou si na tabletu jezdit s vláčky, kreslit, vybarvovat, zkoumat fungování věcí apod. Přestože jsou aplikace v angličtině, není problém je pochopit, vyzkoušeno na 3,5letém dítěti.

SamsungGalaxyTab3Kids_5SamsungGalaxyTab3Kids_6SamsungGalaxyTab3Kids_7SamsungGalaxyTab3Kids_8

Samotný přístroj jiná překvapení nepřináší. Jde o 7palcový Galaxy Tab, který ještě výrobce obohatil o praktický silikonový obal. Sedí přesně a dobře vypadá, tablet určitě ochrání před nějakým tím pádem a hlavně nečistotami z dětských prstíků.

SamsungGalaxyTab3Kids_10SamsungGalaxyTab3Kids_11

Tablet obsahuje Android, kterým hýbe dvoujádrový procesor 1,2 GHz, 1 GB RAM a je tu 8 GB vnitřní paměti. Podporuje microSDHC karty, neumí 3G surfování, chybí SIM slot. Přední i zadní strana tabletu je zbarvená do žluta, tablet vypadá opravdu atraktivně. Konec žlutým a tmavým konstrukcím!

SamsungGalaxyTab3Kids_12SamsungGalaxyTab3Kids_9

Součástí konstrukce jsou boční tlačítka, dole jsou stereoreproduktory  s velkým výkonem a microUSB pro nabíjení a spojení s PC. Na přední straně najdete kameru a čidlo. Vzadu si něco vyfotíte 3Mpx snímačem, fotky dopadly překvapivě dobře, podívejte se:

SamsungGalaxyTab3Kids_foto_1SamsungGalaxyTab3Kids_foto_2SamsungGalaxyTab3Kids_foto_3SamsungGalaxyTab3Kids_foto_4

Tablet nabízí dvě možnosti zobrazení, a to buď v klasické formě Androidu nebo v té dětské. Aby děti nevykoumaly a nezměnily nastavení tabletu, stačí použít rodičovský zámek pod heslem. Teprve po jeho zadání se tablet přepne. Tablet tak může být celou dobu stále v chodu v dětském režimu, kdykoliv jej děti vezmou do ruky, tak si hned něco spustí samy a bez obav o spuštění systémových aplikací. Tohle řešení určitě vyhovuje.

SamsungGalaxyTab3Kids_displej_1SamsungGalaxyTab3Kids_displej_2SamsungGalaxyTab3Kids_displej_3SamsungGalaxyTab3Kids_displej_4SamsungGalaxyTab3Kids_displej_5SamsungGalaxyTab3Kids_displej_6SamsungGalaxyTab3Kids_displej_7

S čím si například pohrají děti:

SamsungGalaxyTab3Kids_displej_9SamsungGalaxyTab3Kids_displej_8

Rozdělením na dětskou a rodičovskou zónu Samsung připravil zajímavý tablet, který najde uplatnění v rodině s dětmi. Buď poslouží pro běžnou práci a komunikaci rodičům, nebo uspokojí děti zajímavými hříčkami a aplikacemi.

Reklama