Mobinfo.cz » Tablety

Samsung má školní tablet Galaxy Tab 4 Education


Samsung si jako největší výrobce tabletů uvědomuje, že existují jisté skupiny se specifickými nároky. Prodává proto tablet pro malé děti a nyní dokonce představil variantu určenou (zejména) pro základní školy. Podaří se mu proniknout do českého školství?

Jedná se o tablet s označením Galaxy Tab 4 Education s 10,1″ displejem, rozměry 243 × 176 × 7,9 mm a hmotností 490 g.  O rychlost se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz a paměť RAM o kapacitě 1,5 GB. Tablet samozřejmě obsahuje operační systém Android a má přístup ke vzdělávacímu obchodu Google Play for Education. Pro uložení studijních dat je k dispozici 16 GB paměti a slot pro paměťovou kartu microSD.

Samsung_Galaxy_Tab_4_Education_1Samsung_Galaxy_Tab_4_Education_2

Za datových sítí podporuje Galaxy Tab 4 Education Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, k dispozici je i konektor HDMI pro promítání obrazu například na projektoru. Zadní fotoaparát má rozlišení 3 Mpx, čelní webkamera potom 1,3 Mpx. Baterie má kapacitu 6 800 mAh, vydrží až deset hodin na jedno nabití.

Samsung_Galaxy_Tab_4_Education_3Samsung_Galaxy_Tab_4_Education_4

Zajímavá je zvýšená odolnost. Samsung Galaxy Tab 4 Education má samozřejmě odolný displej s Gorilla Glass a k tomu speciální pouzdro vyrobené z gumy, které dostanete k tabletu v ceně. Všechny tablety ve třídě pak může učitel spravovat z jednoho webového rozhraní.

Samsung_Galaxy_Tab_4_Education_5Samsung_Galaxy_Tab_4_Education_6

Prodávat se bude za 370 dolarů, což je po přepočtu na koruny a přičtení DPH přibližně 8 500 Kč za jedno zařízení. Uvidíme, jestli se jihokorejskému výrobci podaří zapustit kořínky v českém školství.

Samsung_Galaxy_Tab_4_Education_8Samsung_Galaxy_Tab_4_Education_9

Reklama